Aktualizacja: 18.11.2024 08:42 Publikacja: 05.10.2021 00:35
Foto: Marta Muszel
Awaria, którą użytkownicy zaczęli zgłaszać niedługo przed godz. 18.00 polskiego czasu, została naprawiona ok. północy. Problem z korzystaniem z serwisów występował na komputerach, w przeglądarkach internetowych i w aplikacjach na telefonach. O ile strony w ogóle się nie otwierały, to aplikacje po prostu nie wyświetlały nowej zawartości.
Po ok. pół godziny od pierwszych zgłoszeń na oficjalnym koncie Facebooka na Twitterze pojawiło się oświadczenie, w którym poinformowano, że firma jest świadoma problemów z dostępem do jej usług. Facebook przepraszał za zaistniałą sytuację i zapewniał, że pracuje nad rozwiązaniem problemu najszybciej jak to możliwe.
43 amerykańskie stany mają swoich miliarderów. Niektórzy się do nich przeprowadzili.
Pracownicy Facebooka nie należą do grona osób narzekających na niskie zarobki. Dzięki analizie wniosków o wizy pracownicze możemy poznać poziom zarobków podwładnych Marka Zuckerberga, zatrudnionych w amerykańskich oddziałach firmy.
Spotkania na zoomie to wcale nie przyszłość. To świat, który odchodzi do lamusa. Wkrótce, jeśli przyjdzie nam ochota porozmawiać ze znajomym przy kawie, założymy specjalne okulary i słuchawki, dzięki którym wejdziemy do metawersu, przysiądziemy się do stolika w paryskiej kawiarni do innej osoby, nawet jeśli przebywa ona na drugim końcu świata. Później, nie wychodząc z metawersu, przespacerujemy się po salach Luwru, przypominając sobie niemal na żywo ulubione obrazy. A że akurat nie lubimy kolejek, wykupimy opcję samodzielnego zwiedzania z audioprzewodnikiem po polsku. Bez wychodzenia z domu też możemy się w metawersie przenieść do biura, spotkać ze współpracownikami, siąść przy biurku w miejscu pracy, a po kilku godzinach wytężonej działalności zarobkowej obejrzeć najnowszy hollywoodzki film.
Użytkownicy z kolejnych krajów zgłaszają problemy z popularnym komunikatorem internetowym. Chodzi zarówno o problemy z uruchomieniem aplikacji i wysyłaniem wiadomości.
Mieszkańcy Europy z jednej strony nadal wierzą, że transformacja energetyczna zabezpieczy dobrobyt następnych pokoleń. Z drugiej jednak strony obawiają się, że koszty ochrony klimatu dotkną ich finansowo. Z badania klimatycznego zleconego przez Fundację E.ON wynika, że Europejczycy popierają transformację, ale oczekują od rządów swoich państw konkretnego planu i większego zdecydowania w działaniu.
Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zwrócił się do sądu federalnego na Florydzie o zmuszenie Twittera do cofnięcia blokady, nałożonej na jego konto na tym portalu społecznościowym.
Mieszkańcy Europy z jednej strony nadal wierzą, że transformacja energetyczna zabezpieczy dobrobyt następnych pokoleń. Z drugiej jednak strony obawiają się, że koszty ochrony klimatu dotkną ich finansowo. Z badania klimatycznego zleconego przez Fundację E.ON wynika, że Europejczycy popierają transformację, ale oczekują od rządów swoich państw konkretnego planu i większego zdecydowania w działaniu.
Liczba audytorów badających spółki giełdowe się zmniejsza. W grze pozostają tylko firmy, które mogą skutecznie odpowiedzieć na wyzwania – podkreślają członkowie zarządu BDO dr Anna Bernaziuk, Edyta Kalińska i Tomasz Reiter.
W Polsce główną barierą ciągle hamującą rozwój innowacji jest brak współpracy i przepływu informacji między światami nauki i biznesu – mówi Witold M. Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC w Polsce, Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Politechnika Warszawska.
Chociaż nowe, bardziej wymagające zasady raportowania niefinansowego obejmą na razie tylko duże spółki, to unijne regulacje muszą już uwzględniać również ich dostawcy z sektora MŚP.
Dlaczego konkurs poświęcony polskim mistrzom malarstwa jest bardzo dobrym narzędziem promowania edukacji oraz kreatywności - mówi Katarzyna Wasilewska, wiceprezeska Fundacji PGE
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Gdybyśmy mogli negocjować w ramach koalicji, to byśmy pozostali w tym układzie. Prawda jest taka, że w tym rządzie realne decyzje są podejmowane przez Platformę Obywatelską – premiera Donalda Tuska i ministra finansów Andrzeja Domańskiego - zaznaczył na antenie radiowej „Jedynki” Adrian Zandberg z Partii Razem.
Droższe paliwo lotnicze i osłabienie złotego w stosunku do dolara i euro odbiło się na cenach w biurach podróży. Po dziesięciu tygodniach lekkich spadków, przyszła podwyżka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas