Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.01.2017 13:58 Publikacja: 15.01.2017 13:49
Piotr Zbierski, Push the sky way
Foto: materiały prasowe/ Leica 6x7 Gallery Warszawa
Piotr Zbierski, Push the sky away
Foto: materiały prasowe/ Leica 6x7 Gallery Warszawa
Piotr Zbierski, Push the sky away
Foto: materiały prasowe/ Leica 6x7 Gallery Warszawa
Piotr Zbierski, Push the sky away
Foto: materiały prasowe/ Leica 6x7 Gallery Warszawa
Piotr Zbierski, Push the sky away
Foto: materiały prasowe/ Leica 6x7 Gallery Warszawa
Artysta studiował fotografię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W 2012 roku zdobył przyznawaną przez międzynarodowe jury młodym fotografom nagrodę Leica Oscar Barnack Newcomer Award.
Piotr Zbierski dotychczas prezentował swoje prace na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych m.in. w Niemczech, we Francji, na Słowacji, w Portugalii, w Rosji, Austrii oraz w Polsce. Zbierski jest autorem trzech dużych cykli fotograficznych — „Stones were lost from the base” (Kamienie wykruszone z cokołu) i wcześniejszych – „Dream of White Elephants” i „Love has to be reinvented”. Praca nad nimi trwała dziewięć lat.
Prace tego artysty dysydenta zna cały świat. Jedną ?z nich Ai Weiwei przygotował dla Parku Rzeźby na Bródnie – pisze Monika Kuc.
Na Wawelu można podziwiać ponad dwadzieścia XVIII-wiecznych rzeźb Johanna Georga Pinsla z muzeów we Lwowie i w Stanisławowie.
Na Wawelu można podziwiać ponad 20 ekspresyjnych XVIII-wiecznych rzeźb Johanna Georga Pinsla, przywiezionych z muzeów we Lwowie i Stanisławowie.
Na pierwszej edycji Biennale Sztuki na Malcie, w którym biorą udział artyści z 23 krajów, otwarto polski pawilon narodowy oraz dwie prezentacje przygotowane przez OmenaArt Foundation.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
- Chcieli mi pomóc konstruktorzy, ale nie radzili sobie z duszą i nie dowierzali radzieckim uczonym, którzy ją zważyli i obdarzyli minusowym ciężarem - mówi rzeźbiarz Jerzy Kędziora o wystawie w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.
Branża luksusowa to nie tylko moda, zegarki czy design. To także technologia, co pokazuje ewolucja jednej z najstarszych europejskich marek w tej dziedzinie.
Fotografia na rynku sztuki zdobyła trwałe miejsce, ale ceny podlegają wahaniom. Na polskim rynku mieliśmy ostatnio wyjątkową aukcję prac Ryszarda Horowitza.
Oryginalny projekt gmachu Filharmonii Szczecińskiej zyskał światowy rozgłos. Budynek, który stał się nowym symbolem Szczecina, ale też polską „supergwiazdą” architektoniczną, świętuje swoje dziesięciolecie.
Jakie atrakcje czekają na tych, którzy ostatnie tygodnie wakacji spędzają w Warszawie? Prezentujemy subiektywny przegląd ciekawych wydarzeń.
Siemaszko miał szczęście do Warszawy, a Warszawa do niego. Portretował ją pięknie.
Aparaty fotograficzne w stylu vintage znowu mają swoje pięć minut – to zasługa mediów społecznościowych. Dzięki temu japoński producent, który jeszcze dekadę temu borykał się z problemami, może dzisiaj mówić o wielkim sukcesie.
Polski fotograf Daniel Koszela został wyróżniony przez agencję kosmiczną NASA za zdjęcie zorzy polarnej i obserwatorium na Śnieżce tytułem fotografii dnia.
Rynek fotografii kolekcjonerskiej w świecie działa od końca lat 60. XX wieku. W Polsce zaczął się rozwijać po 2000 roku. Różnice w cenach są znaczące, ale artystyczna fotografia wszędzie ma już swych wiernych kolekcjonerów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas