Starbucks przeprasza za przeterminowane jedzenie w Chinach

W dwóch z ponad 5 tysięcy placówek Starbucksa w Chinach państwowa gazeta odkryła przeterminowane produkty. Koncern musi się kajać.

Publikacja: 14.12.2021 12:39

Starbucks przeprasza za przeterminowane jedzenie w Chinach

Foto: materiały prasowe

Beijing News przeprowadziła dziennikarskie śledztwo dotyczące sieci kawiarni Starbucks. Dziennikarze państwowej gazety wykryli, że w dwóch placówkach Starbucksa w mieście Wuxi używano przeterminowanych produktów spożywczych – płynu matcha i ciastek, które nie powinny już były znaleźć się w sprzedaży. Incydent zrobił się głośny w chińskich mediach społecznościowych, szczególnie na Weibo, gdzie Starbucks znalazł się w ogniu krytyki ze strony chińskich konsumentów. Tekst gazety błyskawicznie osiągnął ponad 50 mln wyświetleń.

Koncern początkowo zamknął dwa sklepy i poinformował o prowadzeniu dochodzenia, nie wdając się w szczegóły. Jednak w poniedziałek 13 grudnia Starbucks przyznał się do naruszeń we wskazanych przez Beijing News placówkach.

- Szczerze przepraszamy wszystkich klientów Starbucks – oświadczyła firma na swoim oficjalnym koncie w serwisie Weibo.

Czytaj więcej

Zakupy bożonarodzeniowe w Polsce i w Niemczech. Oto, gdzie jest taniej

Starbucks w oświadczeniu, jak informuje CNN, przyznał się też do szeregu drobnych problemów w swoich pozostałych kawiarniach w mieście Wuxi (ma ich tam łącznie 82). Znaleziono niedociągnięcia w postaci niekompletnych strojów roboczych czy błędów w procedurach dezynfekcji.

W ostatnich latach Chińczycy zaczęli uważniej patrzeć na ręce działającym na ich rynku firmom, szczególnie zagranicznym. Czasy, w których koncernom spoza Chin uchodziły na sucho różne niedociągnięcia już się skończyły – konsumenci z Państwa Środka domagają się tej samej jakości, jak na macierzystych rynkach.

Przemysł spożywczy
Kakao będzie drożeć jeszcze latami. Miliardowe inwestycje nie zwrócą się szybko
Przemysł spożywczy
Amerykańska firma ma nakarmić rosyjskie wojsko. Kreml skonfiskował ją za rzekome przekręty
Przemysł spożywczy
Eksport szansą dla producentów mocnych alkoholi
Przemysł spożywczy
Kryzys ryżowy: Japonia uwalnia rezerwy strategiczne najważniejszego produktu żywnościowego
Przemysł spożywczy
Drogie jajka na Wielkanoc? Amerykanie mają pomysł: malują jak pisanki kartofle i cebulę