Niepraworządność i wakacje kredytowe

Polski wymiar sprawiedliwości nie budzi zaufania za granicą i to się przekłada na konkretne sprawy zwykłych ludzi – mówi w programie Rzecz o Prawie Maria Ejchart-Dubois z Inicjatywy Wolne Sądy, która opublikowała raport pt. „2365 dni bezprawia” dokumentujący naruszenia przez władze konstytucji i innych przepisów wobec wymiaru sprawiedliwości.

Publikacja: 28.06.2022 15:00

Maria Ejchart-Dubois i Leszek Kieliszewski

Maria Ejchart-Dubois i Leszek Kieliszewski

Foto: TV.rp.pl

– W ostatni weekend prezes Kaczyński, premier Morawiecki i minister Ziobro przerzucali się odpowiedzialnością za ten stan „niepraworządności” w Polsce – jak nazywa to prezes Kaczyński. Dla nas nie ma znaczenia, który z nich jest winny, bo odpowiedzialność za ten stan rzeczy ponosi cały obóz rządzący, razem z sejmową większością i prezydentem – dodała Maria Ejchart-Dubois.

Drugi gość Wojciecha Tumidalskiego, mec. Leszek Kieliszewski z kancelarii Legality, mówił o korzyściach i wadach rządowej propozycji wakacji kredytowych. – Dla kredytobiorcy to jest korzystne, bo może sobie pomniejszyć kapitał, od którego będą naliczane odsetki. Ale mam wątpliwości, czy z perspektywy banków to rozwiązanie jest konstytucyjne – ocenił ekspert.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Podatki
Kolejna dobra wiadomość dla frankowiczów. Tym razem od ministra finansów
Zawody prawnicze
Jak radcowie prawni radzą sobie w sprawach karnych? "Nadal odstają"
Edukacja i wychowanie
Ferie zimowe 2025 później niż zazwyczaj. Oto terminy dla wszystkich województw
Spadki i darowizny
Ta grupa nie musi zgłaszać spadku do urzędu skarbowego
Materiał Promocyjny
Europejczycy chcą ochrony klimatu, ale mają obawy o koszty
W sądzie i w urzędzie
Od stycznia 2025 r. list polecony z urzędu przyjdzie na skrzynkę mailową