Aktualizacja: 05.02.2020 07:39 Publikacja: 05.02.2020 07:39
Foto: 123RF
Takie wezwanie do wieloletniego kierowcy zawodowego wystosował starosta. Adresat miał się stawić osobiście w starostwie i okazać dokumentację lekarską z ewentualnego leczenia. Starosta dowiedział się bowiem, że cierpi on na wiele schorzeń.
Kierowca przebywał w tym czasie w szpitalu z powodu guza mózgu. Ponieważ stan zdrowia nie pozwalał mu na osobiste stawiennictwo w urzędzie, zwrócił się o skonsultowanie jego dokumentacji medycznej z biegłym lub o odroczenie terminu badań kontrolnych, bez których utraciłby prawo jazdy. Mimo to otrzymał ponowne wezwanie, od którego odwołał się do samorządowego kolegium odwoławczego. Napisał, że jako hospitalizowany z powodu choroby nowotworowej nie stwarza zagrożenia w ruchu drogowym. A stan zdrowia uniemożliwia mu osobiste stawienie się na badanie lekarskie do wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy. W tych okolicznościach należałoby zawiesić postępowanie do zakończenia leczenia.
Naliczenia podatku od spadków i darowizn, gdy w wyniku odwołania darowizny doszło do skutecznego anulowania podstawy przysporzenia i jego zwrotu, nie da się pogodzić z konstytucją – uznał NSA.
Amnesty International Polska oraz sześć innych organizacji zwróciło się do premiera Donalda Tuska o zainicjowanie przez rząd procesu legislacyjnego prowadzącego do nowelizacji ustawy prawo o zgromadzeniach.
Za nami dopiero pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego 2024/2025. Wielu uczniów i rodziców myśli już jednak o odpoczynku od nauki. Warto w związku z tym sprawdzić, jakie są terminy ferii zimowych 2025 dla poszczególnych województw.
Zastanawiasz się, ile musisz zarabiać brutto, by na Twoje konto wpływało 5000 zł netto? Kwota ta znacząco różni się w zależności od formy zatrudnienia.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
W polskich aresztach i zakładach karnych przebywa o ponad 5 tys. więźniów mniej niż przed rokiem. Częściej wychodzą na wolność przed zakończeniem odbywania kary. - To dobra wiadomość - chwali ekspert.
Przedstawiamy najciekawsze orzeczenia z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń, a także cywilnego oraz karnego wybrane z października 2024 r.
Poselska propozycja nowelizacji kodeksu karnego nie ma nic wspólnego z racjonalną legislacją i prowadzi do absurdalnych konsekwencji związanych z wymiarem kary.
Istota zakazu prowadzenia pojazdów niestety rozmija się ze społecznymi oczekiwaniami wobec sprawców wypadków drogowych.
Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad nowymi wytycznymi dla organizacji ruchu drogowego z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej. Analizy obejmują między innymi kwestię tzw. sekundników, odmierzających czas pozostały do zapalenia się kolejnego światła.
Odkąd kierowcy nie muszą mieć przy sobie papierowego dowodu rejestracyjnego, część z nich nie odbiera papierowej wersji tego dokumentu. Na problem zwróciło uwagę Starostwo Powiatowe w Lubinie. W tamtejszym Biurze Komunikacji zalega coraz więcej papierowych dowodów.
Nadmierna prędkość, nielegalne wyścigi i szereg innych wykroczeń popełniają kierowcy i statycznie częściej są to mężczyźni niż kobiety. Niemiecki badacz ruchu drogowego Andreas Knie ma na ten stan rzeczy proste, ale kontrowersyjne rozwiązanie.
1 stycznia 2025 r. wejdą w życie nowe definicje budynku i budowli w przepisach dotyczących podatku od nieruchomości. Zmiany te są następstwem wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
Nowe przestępstwa, zaostrzenie kar, dłuższe zakazy prowadzenia pojazdów, rozszerzenie konfiskaty aut, a także wyższe stawki OC dla piratów – tak rząd chce walczyć z patologiami na drodze.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas