Mocne i słabe strony ósmoklasistów - CKE przedstawiła Diagnozę kompetencji

Czytanie literatury ze zrozumieniem, tworzenie wypowiedzi, gramatyka i interpunkcja to słabe strony ósmoklasistów z języka polskiego. W przypadku matematyki powinni popracować nad sprawnością rachunkową oraz nad zadaniami na dowodzenie. Tak rekomenduje Centralna Komisja Egzaminacyjna przed egzaminem, który uczniowie będą zdawać na zakończenie szkoły podstawowej.

Publikacja: 21.02.2019 12:18

Mocne i słabe strony ósmoklasistów - CKE przedstawiła Diagnozę kompetencji

Foto: Fotorzepa, Sławomir Mielnik

dgk

Diagnoza z języka angielskiego ujawnia, że najwięcej kłopotów sprawiło uczniom zadanie sprawdzające umiejętność znajdowania w tekście określonych informacji oraz zadanie otwarte sprawdzające umiejętność rozumienia ze słuchu.

Diagnozę kompetencji ósmoklasistów przeprowadziły w grudniu 2018 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna i okręgowe komisje egzaminacyjne.  Przez trzy dni uczniowie rozwiązywali zadania z jednego przedmiotu:

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Nieruchomości
NSA wydał kluczowy wyrok ws. zamku w Stobnicy
Sądy i trybunały
Barbara Piwnik: Niedopuszczalne nadużywanie wyłączenia sędziego
Praca, Emerytury i renty
13. emerytura nie dla wszystkich seniorów. Te grupy nie otrzymają świadczenia
Prawo karne
Prokuratura ujawniła przyczynę śmierci Barbary Skrzypek
Prawo drogowe
Będzie pułapka na łamiących zakaz prowadzenia aut. Może złamać wiele karier
Materiał Promocyjny
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Sądy i trybunały
Sędzia od lat nie pisze uzasadnień wyroków. Resort Bodnara reaguje
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń