Aktualizacja: 02.02.2025 11:56 Publikacja: 29.12.2024 20:45
Robert Fico na Kremlu w oczekiwaniu na rozmowę z Władimirem Putinem, 23 grudnia
Foto: Reuters
Obecny pięcioletni kontrakt między Gazpromem a ukraińskim Naftogazem wygasa z końcem 2024 roku. Strona ukraińska wielokrotnie podkreślała, że nie podpisze nowych porozumień z Rosją, oskarżając ją o zbrodnie wojenne i agresję. W konsekwencji zamierza nie przedłużać umowy z Gazpromem, co oznacza, że rosyjski gaz nie będzie płynął tranzytem do Europy przez terytorium Ukrainy.
Jednym z dotkniętych tą decyzją krajów będzie Słowacja. Premier Robert Fico oświadczył, że Słowacja stoi u progu kryzysu, ponieważ opłaty za alternatywne drogi dostaw gazu będzie musiała zapłacić dodatkowo ponad 220 mln euro. O ten potencjalny kryzys Fico oskarżył Zełenskiego.
W odpowiedzi na wprowadzenie przez prezydenta USA wysokich ceł na towary z Meksyku i Kanady, rządy tych państw zapowiedziały nałożenie równie wysokich ceł odwetowych.
Nasze roboty zostały zaprojektowane z myślą o zadaniach wymagających szybkości i precyzji. Ich konstrukcja pozwala na wykonywanie powtarzalnych ruchów efektywnie i z wielką dokładnością – mówi Takanori Inaho, prezes Epson Europe.
Lider jednej z rosyjskich partii chce zmienić nazwę Oceanu Arktycznego. Powołał się przy tym na przykład Donalda Trumpa, który ogłosił zmianę nazwy Zatoki Meksykańskiej.
Po wyborze w 2004 roku szybko stał się popularnym i lubianym prezydentem, ale także niewygodnym. Jego ustąpienie ze stanowiska w 2010 roku było dużym zaskoczeniem.
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wszczęła postępowanie karne w związku z wyciekiem rzekomej wypowiedzi szefa Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Kyryła Budanowa na temat negocjacji. Wywiad zaprzecza, że takie słowa w ogóle padły.
Niemiecki Bundestag odrzucił kontrowersyjny projekt ustawy ograniczającej migrację, opartej o wniosek przyjęty w ostatnią środę przy współudziale AfD. Spóźnione głosowanie poprzedziła wielogodzinna, burzliwa debata.
Aby spokojnie spędzać czas wolny od zajęć, warto pamiętać o dobrym przygotowaniu do wyjazdu – w tym o odpowiednim ubezpieczeniu.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
To my w XXI w. odczujemy skutki pańskiej XX-wiecznej polityki energetycznej. Chciałabym, żeby potraktował pan głos młodego pokolenia poważnie – apeluje aktywistka klimatyczna Maya Ozbayoglu do premiera Donalda Tuska.
- Amerykanie próbują przejąć kontrolę nad systemem antydopingowym, ale mam nadzieję, że administracja Donalda Trumpa będzie pragmatyczna - mówi "Rz" szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka.
Norweskie władze zwolniły zaaresztowany norweski masowiec z całkowicie rosyjską załogą podejrzany o celowe uszkodzenie bałtyckiego kabla telekomunikacyjnego.
Nadwyżka budżetu Portugalii w 2024 r. zmalała o 95 proc. na skutek obniżenia przez rząd stawek podatku CIT i PIT oraz podwyżek płac i emerytur. Rząd jest przekonany, że nadwyżka wyniesie ostatecznie 0,4 proc. PKB, tak jak obiecał.
„Czy Pani/Pana zdaniem Unia Europejska powinna przywrócić kontrole na granicach między krajami strefy Schengen, by zahamować napływ imigrantów?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
W odpowiedzi na wprowadzenie przez prezydenta USA wysokich ceł na towary z Meksyku i Kanady, rządy tych państw zapowiedziały nałożenie równie wysokich ceł odwetowych.
Z planów likwidacji Funduszu Kościelnego wciąż niewiele wyszło, jednak rządzący zdecydowali się go lekko uszczuplić. Beneficjentami będą mniejszości narodowe i etniczne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas