Aktualizacja: 24.01.2025 10:40 Publikacja: 20.12.2024 23:29
Spotkanie Trumpa i Putina podczas szczytu przywódców G20 w Osace, czerwiec 2019
Foto: Reuters
Obaj przywódcy mają własne plany dotyczące rozmów. Trump chce być postrzegany jako rozjemca i ma nadzieję wynegocjować porozumienie pokojowe, które go zadowoli, podczas gdy Putin chce przekonać Trumpa do stworzenia nowego porządku świata.
Jak pisze „The Washington Post”, będzie to spotkanie „dwóch samozwańczych geopolitycznych przywódców alfa”: "W jednym narożniku będzie prezydent Donald Trump, spragniony pokojowego porozumienia z Ukrainą, które uczyniłoby go globalnym mediatorem. W drugim narożniku prezydent Rosji Władimir Putin, przebiegły, manipulujący i zaciekle antyamerykański autokrata, który ma nadzieję nakłonić Trumpa do stworzenia transakcyjnego nowego porządku świata bez zasad i praw człowieka" - czytamy.
Prezydent Donald Trump podpisał zarządzenie w sprawie odtajnienia dokumentów dotyczących zabójstw byłego prezydenta Johna F. Kennedy'ego jr., jego brata i kandydata na prezydenta Roberta Kennedy'ego i działacza walczącego z nierównością rasową w USA Martina Luthera Kinga jra. Wnuk byłego prezydenta USA skrytykował Donalda Trumpa za podpisanie zarządzenia w sprawie odtajnienia tysięcy tajnych akt dotyczących zabójstwa jego dziadka.
Brytyjski magazyn „What Car?” opublikował kolejną odsłonę swojego rankingu „Reliability Survey”, w którym 30 tysięcy właścicieli przekazało swoje opinie na temat aut. Jak wypadło Suzuki? Niezawodnie!
Donald Trump w wywiadzie udzielonym Fox News oświadczył, że wojna Rosji z Ukrainą powinna „zakończyć się natychmiast”.
Sędzia federalny zablokował wdrożenie rozporządzenia wykonawczego prezydenta Trumpa, ograniczającego prawo do automatycznego obywatelstwa z urodzenia w Stanach Zjednoczonych.
Prezydent Donald Trump zamierza wycofać z Europy część stacjonujących tu żołnierzy USA. Co więcej, oczekuje od Starego Kontynentu "wkładu finansowego" w utrzymanie pozostałej części kontyngentu - pisze włoska agencja Ansa, powołując się na europejskie źródło dyplomatyczne.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Friedrich Merz, lider CDU i prawdopodobnie kanclerz Niemiec po wyborach z 23 lutego, żąda gruntownej zmiany polityki migracyjnej Niemiec oraz powrotu na stałe kontroli na granicach kraju z innymi państwami Unii Europejskiej.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 23 na 24 stycznia ukraińskie drony atakowały Moskwę.
Aleksandr Gruszko, wiceszef rosyjskiej dyplomacji, w rozmowie z telewizją Rossija-24 wskazał jaki jest - z perspektywy Moskwy - kluczowy warunek ewentualnego porozumienia ws. zakończenia wojny na Ukrainie (Gruszko nie używa słowa „wojna”, mówi o „konflikcie”).
Sejm uchwalił w piątek tzw. ustawę incydentalną Szymona Hołowni, która ma być receptą na ewentualny kryzys wyborczy. Zgodnie z nią o ważności najbliższych wyborów orzekać będzie 15 sędziów najstarszych stażem w Sądzie Najwyższym, a nie kwestionowana Izba Kontroli Nadzwyczajnej.
Dlaczego Elon Musk musi zarządzać Europą, a my musimy się z tym pogodzić.
- Żyjemy w świecie propagandy, w której uważa się, że świat zachodni definitywnie zerwał relacje z Rosją. Zachód czeka do powrotu robienia interesów z Rosją, czy nam to się podoba czy nie - mówi wicemarszałek Sejmu, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.
Entuzjazm części polskiej prawicy wobec nowej ekipy w Białym Domu jest dla mnie niezrozumiały.
Czy kandydat Nawrocki wyzwie kandydata Trzaskowskiego na pojedynek mięsny? Pierwsza runda – tatar, druga – befsztyki wołowe, trzecia – kotlety schabowe.
Prezydent Donald Trump podpisał zarządzenie w sprawie odtajnienia dokumentów dotyczących zabójstw byłego prezydenta Johna F. Kennedy'ego jr., jego brata i kandydata na prezydenta Roberta Kennedy'ego i działacza walczącego z nierównością rasową w USA Martina Luthera Kinga jra. Wnuk byłego prezydenta USA skrytykował Donalda Trumpa za podpisanie zarządzenia w sprawie odtajnienia tysięcy tajnych akt dotyczących zabójstwa jego dziadka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas