Aktualizacja: 16.02.2025 15:49 Publikacja: 10.08.2022 03:00
Foto: AFP
Z naszych informacji wynika, że spotkanie z Borisem Johnsonem rekomendował szefowi rządu MSZ. Pozycja Mateusza Morawieckiego jest jednak w coraz większym stopniu podawana w wątpliwość w obozie władzy. Nie wiadomo więc, w jakim stopniu darzy on zaufaniem wchodzących w skład jego ekipy ministrów, w tym Zbigniewa Raua.
Brytyjskie źródła dyplomatyczne podają, że do wizyty miało dojść w ubiegłym tygodniu, jednak Johnson odwołał spotkanie, bo chciał wziąć udział w pogrzebie konserwatywnego polityka torysów z Irlandii Północnej Davida Trimble. Londyn zaproponował wówczas kilka innych terminów, w tym 8 sierpnia. Żadne z nich nie zostało jednak zatwierdzone przez Warszawę. Johnson przestanie być premierem 5 września, gdy zastąpi go szefowa dyplomacji Liz Truss lub były kanclerz skarbu Rishi Sunak. – Nie ma więc już możliwości zorganizowania wizyty – można usłyszeć w Londynie.
Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa w błyskawicznym tempie przeprowadza redukcję zatrudnienia w federalnych instytucjach, co prowadzi do komplikacji. Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Jądrowego (NNSA), odpowiedzialna za nadzór nad arsenałem nuklearnym USA, niespodziewanie zwolniła wielu pracowników, a następnie próbowała ich ponownie zatrudnić – jednak nie była w stanie się z nimi skontaktować.
Amerykański historyk Timothy Snyder uważa, że celem Elona Muska jest kolonizacja Europy. W tym celu, posługując się partiami populistycznymi w rodzaju AfD, atakuje instytucje polityczne, aby je osłabić i zniszczyć.
Departament Stanu USA oraz MSZ Rosji wydały komunikaty w sprawie rozmowy Marco Rubio z Siergiejem Ławrowem, która dotyczyła znalezienia rozwiązania w sprawie wojny w Ukrainie.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odniósł się do porozumienia z USA ws. metali ziem rzadkich. - Nie pozwolę ministrom podpisywać tej umowy, bo nie jest jeszcze gotowa, by bronić naszych interesów – podkreślił polityk, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.
Rozmowy między prezydentem Ukrainy Wołodomyrem Zełenskim a wiceprezydentem USA J.D. Vance'em zakończyły się w piątek w Monachium bez ogłoszenia porozumienia w sprawie metali ziem rzadkich, które ma kluczowe znaczenie, jeśli Kijów chce pozyskać sobie przychylność Donalda Trumpa - podaje agencja Reutera. Według „The Washington Post”, Zełenski odmówił podpisania przedstawionego mu dokumentu.
Jeśli Ukraina upadnie, to będziemy musieli stawić czoła jeszcze większemu zagrożeniu na naszych granicach, granicach kontynentu europejskiego, gdziekolwiek demokracje stykają się z Rosją - powiedział były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w rozmowie z GB News.
Królowa Elżbieta II w ostatnich latach życia zmagała się z chorobą nowotworową - twierdzi Boris Johnson, były brytyjski premier.
Były brytyjski premier, Boris Johnson, padł ofiarą rosyjskich pranksterów - Władimira Kuzniecowa (Wowana) i Aleksieja Stoliarowa (Lexusa). Johnson rozmawiał z nimi myśląc, że rozmawia ze znanym francuskim ekonomistą i politykiem Jacquesem Attalim.
Źródło w rządzie Wielkiej Brytanii twierdzi, że wysłana do Waszyngtonu ponad miesiąc temu prośba o zezwolenie użycia przez Ukrainę rakiet Storm Shadow do ataku na cele w Rosji wciąż oczekuje na odpowiedź. "To jest broń brytyjska i powinniśmy mieć odwagę, aby zdecydować, jak można jej użyć” – napisał Boris Johnson.
Gdyby Donald Trump zwyciężył w wyborach, mogłoby to doprowadzić do realnej perspektywy globalnego zbliżenia z Rosją, a z Putinem – powrotu do czasów, gdy Rosja była szanowanym partnerem G8, a nawet NATO - pisze w dzienniku "Daily Mail" były brytyjski premier Boris Johnson.
Przytłaczające zwycięstwo Starmera dla jego centrolewicowej Partii Pracy nad konserwatywnymi torysami w czwartkowych wyborach parlamentarnych świadczy o tym, że w polityce nuda nie zawsze jest zła – komentuje serwis Politico.
Były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson został zawrócony z lokalu wyborczego z powodu braku ważnego dokumentu ze zdjęciem.
"Czy naprawdę tego chcecie, wszyscy eksperci, którzy twierdzicie, że działania Izraela powodują obecnie konieczność nałożenia embarga na broń? Chcecie umożliwić zwycięstwo bandzie morderców i gwałcicieli?" - pyta w felietonie w "Daily Mail" były premier Boris Johnson, oburzony propozycją nałożenia embarga na dostawy broni do Izraela.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas