Aktualizacja: 15.03.2019 22:59 Publikacja: 15.03.2019 00:01
Foto: Fotorzepa
W latach 90. mówiono o panu, że jest pan najlepszym w Polsce specjalistą od rozwiązywania konfliktów społecznych. Ile strajków pan rozbroił?
Przez pierwsze trzy miesiące rządu Jana Krzysztofa Bieleckiego miałem codziennie jakiś strajk. Po kampanii prezydenckiej Lecha Wałęsy w 1990 roku emocje były rozbuchane.
Jak pandemia Covid-19 odcisnęła się w literaturze? Odpowiedzi udziela „Jak wysoko zajdziemy w ciemnościach” Sequoi Nagamatsu.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Polski „Puppet House” nie tylko w Halloween napędzi graczom strachu!
Samotne życie nie zawsze jest doświadczeniem złym – przekonują autorki książki „Epidemia samotności”.
Ten spektakl uświadamia nam, że nie ma jednego „normalnego” schematu funkcjonowania ludzkiego umysłu.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Cieszy mnie, że w polskiej literaturze wciąż płynie spokojny strumień opowieści tożsamościowych, bo to pokazuje, że nie jesteśmy monokulturą i że można o tym mówić bez patosu i tłumaczenia się.
Z Funduszu Kościelnego sfinansowaliśmy w ubiegłym roku składki emerytalne dla 23 tys. 429 osób duchownych – wynika z danych MSWiA dla „Rzeczpospolitej”. Kosztowały 214 mln zł.
Zmiany w kraju mają objąć 13 sfer – pól bitwy z PiS.
"Cieszę się, że polska literatura jest tak ceniona na całym świecie" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki komentując informację o przyznaniu Oldze Tokarczuk Literackiej Nagrody Nobla. "Ogromne gratulacje dla Olgi Tokarczuk. Pierwszy literacki NOBEL na Dolnym Śląsku. Brawo!" - napisał z kolei przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.
"Był i pozostanie na zawsze w moim sercu PRAWDZIWYM Bohaterem" - napisał na Twitterze europoseł PiS Joachim Brudziński o Kornelu Morawieckim. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, twórca Solidarności Walczącej, zmarł 30 września.
"Za obrzydliwy proceder podsekretarza stanu prowadzony w interesie "szefa" i partii rządzącej powinien zostać natychmiast zdymisjonowany minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro" - zaapelował Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej, po dymisji ogłoszonej przez wiceministra Łukasza Piebiaka.
To bardzo ważny dzień dla Polski. Jarosław Kaczyński musi głęboko zrewidować swoje plany podporządkowania wymiaru sprawiedliwości, jako pierwszego kroku do autorytaryzmu na wzór węgierski.
- Ten strajk nie jest tylko o pieniądze. To jest strajk o godność i to jest strajk o przyszłość polskiej edukacji - mówi w nagraniu umieszczonym na Twitterze europoseł PO MIchał Boni.
Czy internet pogrąży demokrację? Jak walczyć z trybalizacją i radykalizacją polityki w sieci? Nad tymi kwestiami zastanawiali się uczestnicy debaty „Demokracja w dobie internetu" zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą" i Facebook.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas