Aktualizacja: 04.02.2021 19:08 Publikacja: 05.02.2021 18:00
Foto: Fotorzepa, Marta Kacprzak
Na nowym albumie wykorzystaliśmy wiele muzycznych zabiegów i niestandardowych rozwiązań. Ważna jest dla mnie ciekawość i chęć eksperymentowania. W trakcie produkcji inspirował nas duet Camo & Krooked, a zwłaszcza ich utwór „Good Times Bad Times". Jest to dla mnie jeden z najlepiej zmiksowanych utworów, jeśli chodzi o muzykę elektroniczną.
Książki mogą być wspaniałym źródłem inspiracji i rozwoju osobistego. Przez ostatnie pięć lat dużo czytałem, pewnie też dlatego, że często podróżuję pociągiem. Moje upodobania literackie są niezwykle szerokie. Z jednej strony uwielbiam książki popularnonaukowe, psychologiczne i czytam ich najwięcej. Są to takie tytuły jak „Radykalne wybaczanie", „Naturalna łaska. Dialogi o nauce i duchowości", „Sekretne życie drzew", „Twoje ciało wie, jak cię wyleczyć" czy „Wszechświat w twojej dłoni". Ta ostatnia jest genialna, napisana jak powieść, przystępna dla zwykłego człowieka. Z drugiej strony całkowicie pochłania mnie świat fantastyki, np. „Pan Lodowego Ogrodu" Jarosława Grzędowicza czy „Wiedźmin". Przyznam, że serial Netfliksa mnie rozczarował. Odniosłem wrażenie, że w pierwszym sezonie chciano poruszyć za dużo wątków.
Straszenie dziś Polaków wojną jest niepotrzebne i szkodliwe. Choć niestety nie jest absurdalne.
Głośne „Imperium mrówek” Bernarda Werbera doczekało się wersji komputerowej!
100 lat po Noblu za powieść „Chłopi” zainteresowanie utworem nie słabnie.
Sean Carroll zamierza przedstawić kluczowe działy fizyki i pozyskać dla niej „czytelników bez przygotowania”. Czy mu się to udaje?
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Horrorowa logika staje w „Nieumarłych” na głowie, kiedy martwi wracają do żywych. Grozę zastępuje w nich bowiem żałoba.
Straszenie dziś Polaków wojną jest niepotrzebne i szkodliwe. Choć niestety nie jest absurdalne.
Praca pod tytułem „Komediant” – banan przyklejony taśmą do ściany – była najsłynniejszym dziełem sztuki 2019 roku. Teraz podczas aukcji w Nowym Jorku sprzedana została za 6,24 mln dolarów. Jej autorem jest kontrowersyjny włoski artysta Maurizio Cattelan.
Redakcja znanego na całym świecie słownika Cambridge wybrała słowo 2024 roku. Zdaniem ekspertów jego popularność pokazuje rosnącą w społeczeństwach popularność afirmacji.
Średnio co 16. dziecko, które rodzi się obecnie w Polsce, jest cudzoziemcem. Ale są województwa, gdzie już jedna dziesiąta noworodków nie ma polskiego obywatelstwa.
Grupa Bono świętuje 20. rocznicę premiery nagrodzonego ośmioma nagrodami Grammy albumu „How To Dismantle An Atomic Bomb”. Opublikuje nieznane nagrania z sesji oraz zremasterowany oryginał.
Przemyt ponad 180 migrantów do Niemiec zorganizował gang, w którym działała mieszkająca tam Polka i jej syn. Organizatorzy procederu zostali sprowadzeni do Polski i już usłyszeli zarzuty.
„Opiekunami” 17-latków za kierownicą mają być ich niewiele starsi, bo już 24-letni, koledzy. Nikogo nie przypilnują, bo sami często uprawiają piracką jazdę i chwalą się tym w internecie – ostrzegają eksperci.
„Chłopki” Sulimy i Piaseckiego o m.in. skomplikowanych relacjach polsko-ukraińskich to świetny komentarz do wpisów Leszka Millera na platformie X o Ukraińcach. Rzecz dzieje się w firmie o tradycjach z 1672 i Wołynia. Dwa lata później niż w serialu „1670".
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas