Jak ściemniać perfekcyjnie

Przedwojenne pokolenie mawiało, że nie wolno kłamać. Nawet w zabawie trzeba było mówić prawdę i tylko prawdę, choćby miało się na tym stracić. Dziś w wielu grach przydaje się dobra ściema. Umiejętność blefowania czy oszukiwania nieraz decyduje o sukcesie. Także w produkcjach familijnych, takich jak nowe „Cluedo".

Publikacja: 12.02.2021 18:00

Jak ściemniać perfekcyjnie

Foto: materiały prasowe

Gra powstała w 1943 r. w Wielkiej Brytanii. Jej autor Anthony E. Pratt przez całe lata był pianistą. Zasłynął ze współpracy z norweską śpiewaczką operową Kirsten Flagstad, choć również sam komponował. W czasie wojny zatrudnił się w fabryce części do czołgów, a po godzinach dorabiał jako klaun. A że lubił też kryminały, stworzył planszówkę, w której gracze próbowali ustalić winnego okrutnego morderstwa. Tytuł szybko zdobył popularność i w krajach anglosaskich uchodzi za klasyka porównywalnego z Monopoly. W 1985 r. został nawet zekranizowany. „Trop" to naprawę udany film!

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Plus Minus
Bogusław Chrabota: Dlaczego broń jądrowa nie zostanie użyta
Plus Minus
„Empire of the Ants”: 103 683 zwiedza okolicę
Plus Minus
„Chłopi”: Chłopki według Reymonta
Plus Minus
„Największe idee we Wszechświecie”: Ruch jest wszystkim!
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Plus Minus
„Nieumarli”: Noc żywych bliskich