The Bridge na szczycie. Wieża ma już 174 metry

Konstrukcja powstającego w biznesowym centrum Warszawy wieżowca osiągnęła docelową wysokość 174 metrów. Na 40 piętrach znajdzie się 47 tys. mkw. biur.

Publikacja: 17.04.2024 15:16

The Bridge w Warszawie spina ze sobą dwa światy – ultranowoczesny wieżowiec z zabytkowym gmachem Bel

The Bridge w Warszawie spina ze sobą dwa światy – ultranowoczesny wieżowiec z zabytkowym gmachem Bellony

Foto: Mat.prasowe

aig

Deweloperem warszawskiej wieży The Bridge jest spółka Ghelamco. To najwyższy nowo powstający w Polsce budynek. Na 40 piętrach wieżowca znajdzie się 47 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Dwa światy. Współczesna architektura i przemysłowa przeszłość

- Wyróżnikiem The Bridge jest m.in. szklana elewacja z charakterystycznymi żyletkami, które na różnych wysokościach i z różnych stron są mniej lub bardziej widoczne – opowiadają przedstawiciele dewelopera, spółki Ghelamco. - Powstaje też wysokie lobby (w najwyższym punkcie mierzące 18 m), które spina ze sobą dwa światy – ultranowoczesny wieżowiec z zabytkowym gmachem Bellony. Projekt dobrze wpisuje się w klimat Woli, w której współczesna architektura niemal na każdym kroku spotyka się z industrialną przeszłością.

Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland, zwraca uwagę, na bryłę budynku. - Jest niezwykle rozrzeźbiona. Dzięki licznym przełamaniom z każdej strony wygląda inaczej – mówi dyrektor Ghelamco Poland.

Równolegle trwają prace w dawnym budynku Bellony, który stanie się częścią biurowego kompleksu. Renowacji zostanie poddany zabytkowy hol z kolumnadą i reprezentacyjną klatką schodową. Na piętrach budynku powstaną nowoczesne biura, a na parterze - powierzchnie usługowe z miejscem na restaurację czy kawiarnię.

Planowany termin zakończenia budowy to pierwszy kwartał 2025 roku.

Technologia i ekologia

Oprócz certyfikatów SmartScore i WiredScore na najwyższym poziomie Platinium stołeczny wieżowiec będzie certyfikowany także w systemach WELL, BREEAM, Green Building Standard i Obiekt bez barier.

The Bridge, w 100-proc. zasilany czystą energią pochodzącą m.in. z farm fotowoltaicznych, ma być neutralny energetycznie. Obiekt będzie korzystał z systemu monitorowania i zarządzania parametrami energetycznymi budynku. Zostanie też wdrożona technologia kanalizacji podciśnieniowej pozwalająca na zmniejszenie zużycia wody w toaletach.

Mobilna aplikacja umożliwi najemcom rezerwację sal i miejsc parkingowych, a także poruszanie się po biurowcu bez karty dostępu. Na 40. piętrze znajdzie się podniebny taras do wyłącznego użytku najemcy. W podziemnym parkingu będą punkty do ładowania samochodów elektrycznych.

The Bridge zaprojektowała holenderska pracownia architektoniczna UNStudio we współpracy z polsko- belgijską pracownią Projekt.

Nieruchomości
Elastyczne biura. Business Link w budynku Studio
Nieruchomości
Concept Tower w nowych rękach
Nieruchomości
EY wejdzie do Brain Parku w Krakowie
Nieruchomości
Booster Zabrze. Kompleks usługowo-logistyczny na starcie
Nieruchomości
Biura. Elastycznie na Domaniewskiej