Aktualizacja: 05.02.2025 11:08 Publikacja: 20.03.2023 12:38
Foto: Mat.prasowe
Diamond Business Park Gliwice to składająca się z trzech hal inwestycja spółki White Star Real Estate. Kompleks produkcyjno-magazynowo-biurowy powstał w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (podstrefa Gliwice), dziesięć minut jazdy samochodem od centrum miasta. Kompleks oferuje 55 tys. mkw. powierzchni klasy A. W budynkach jest prowadzona działalność logistyczna i produkcyjna.
Wśród najemców jest m.in. Logstor, dostawca i producent systemów rur preizolowanych min. dla ciepłownictwa. Zajmowaną w parku powierzchnię firma powiększyła z 5 do 7 tys. mkw. Powierzchnie wynajmują tu także Flytronic i HT&L Fitting Polska, a Etisoft, rozszerzył umowę o kolejne 1,4 tys. mkw. Zakłady Metalowe Postęp zajmują w gliwickim parku 2 tys. mkw. magazynów.
Budowę trzeciej, ostatniej hali w kompleksie Poznań Airport Logistics Centre zakończyła firma GLP. Park oferuje w sumie ponad 81 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Budowę nowego obiektu - City Park Gdańsk Airport – rozpoczyna spółka 7R. Trzy hale zaoferują ok. 40,5 tys. metrów.
Inwestor oddaje do użytku dwa magazyny klasy A o powierzchni 20 tys. mkw. Nieruchomość jest w pełni wynajęta.
Międzynarodowa firma A&T Group otwiera swoje pierwsze w Polsce centrum dystrybucyjne. W kompleksie Gdańsk - Kowale Distribution Centre zajmie prawie 4 tys. mkw. powierzchni logistycznej i biurowej.
Kompleks 7R Park Poznań East II o powierzchni 51,1 tys. mkw. kupuje fundusz inwestycyjny DWS.
Pracodawcy mogą od 4 lutego kontrolować automatycznie ważność praw jazdy swoich kierowców. Rozwiązanie zwiększy bezpieczeństwo na drogach.
Po emisji pierwszej transzy zielonych obligacji deweloper magazynowy zadebiutuje na Catalyst.
Policyjne kontrole na polsko-niemieckiej granicy, mające wyłapywać nielegalnych migrantów, uderzają w firmy transportowe, którym rosną koszty przez tkwiące w korkach ciężarówki.
Projekt ma ostateczną decyzję środowiskową, trwają przygotowania do budowy falochronu wybrany jest także inwestor terminala.
W ubiegłym roku wypełnienie samolotów LOT ładunkami było rekordowe. Aby móc utrzymać tendencję wzrostową, przewoźnik będzie potrzebował kolejnych samolotów, które sukcesywnie będą dołączać do jego floty.
Chińscy producenci aut zmienią nie tylko rynek samochodowy, ale i logistyczny. Wzrośnie rola armatorów.
W najbliższy poniedziałek, 3 lutego LOT rusza z inauguracyjnym rejsem do Lizbony. Początkowo poleci tam 5 razy w tygodniu.
Dobrze od ponad roku maleje finansowanie zakupów samochodów ciężarowych. Finansiści przekonują, że poprawa jest na wyciągnięcie ręki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas