Aktualizacja: 16.02.2025 16:00 Publikacja: 06.11.2022 13:51
Foto: Mat. prasowe
Gdańską Officynę tworzą dwa budynki biurowo-usługowe. Drugi etap inwestycji, który dostał właśnie platynową odznakę, to pięciokondygnacyjny biurowiec o powierzchni najmu niemal 7,3 tys. mkw., z podziemną halą garażową. Na IV piętrze powstał taras - miejsce odpoczynku dla pracowników.
– Ten kameralny biurowiec to oferta przede wszystkim dla mniejszych i średniej wielkości firm – mówią przedstawiciele dewelopera, firmy Torus.
W czasach galopującej inflacji rosną czynsze za biura i magazyny. Najemcy mogą jednak wynegocjować okresowe zwolnienie z płatności. Co jeszcze jest w pakietach zachęt stosowanych przez właścicieli budynków komercyjnych?
Na koniec III kwartału na ośmiu rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było 967,2 tys. mkw. powierzchni biurowej – podaje PINK.
Nowoczesne biurowce nie powinny stać puste. Starsze budynki mogą się zamieniać w hotele, bloki PRS, akademiki.
Ośmiopiętrowy budynek przy ul. Wadowickiej zaoferuje najemcom ponad 24 tys. mkw. biur. Kreo zostanie oddany do użytku w przyszłym roku.
Oszczędzanie prądu, wody, papieru. Segregowanie śmieci. Kawa w dużych opakowaniach. Biura przechodzą w tryb eko.
The Shire – Beyond Coworking, operator elastycznych biur, zajął 3,2 tys. mkw. powierzchni w kompleksie Wilanów Office Park.
Firma Promatic podpisała długoterminową umowę najmu powierzchni w biurowcu Wola Center w Warszawie.
Deweloperzy biurowi są ostrożni. Nie budują wielu obiektów, co może skutkować tzw. luką podażową. W cenie są nowoczesne, ekologiczne powierzchnie. Firmy będą konkurować o najlepsze biura, co podbije koszty ich wynajmu.
W budynkach Varso Place w sercu Warszawy Alior Bank wynajmie 8,3 tys. mkw. biur. Do przeprowadzki szykuje się też krakowska siedziba banku.
W ubiegłym roku wynajęto w Warszawie 740 tys. mkw. powierzchni biurowej, z czego 244 tys. w IV kwartale – wynika z analiz firmy doradczej CBRE.
Rozbudowę kompleksu City Park Wrocław kończy Ideal Idea. Nieruchomość zostanie oddana do użytku w tym roku.
Deweloper stawia na mniejsze biurowce. na które łatwiej znaleźć nabywców. Będą też nowe projekty mieszkaniowe.
Luka podażowa, wzrost czynszów, wzrost popytu na elastyczne siedziby do pracy. Tak według ekspertów Savillsa będzie wyglądał stołeczny rynek biur w 2025 roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas