Aktualizacja: 22.11.2024 02:55 Publikacja: 22.06.2022 13:50
Foto: Mat.prasowe
Wieża Ghelamco dostała najwyższą możliwą ocenę na poziomie Platinum. - System certyfikacji SmartScore to nowy standard oceny inteligentnych budynków biurowych, który pozwala zweryfikować, w jakim stopniu są one smart i jak wypadają na tle innych obiektów – tłumaczą przedstawiciele Ghelamco. - Jednocześnie The Bridge jako pierwszy w regionie uzyskał platynowy certyfikat WiredScore potwierdzający łączność cyfrową budynku oraz jego gotowość na przyjęcie nowych technologii.
– Zawsze mierzymy wysoko. W 2010 roku jako pierwsi w Polsce certyfikowaliśmy budynek w systemie BREEAM, który jest dziś najważniejszym miernikiem zrównoważonego i ekologicznego charakteru nieruchomości, a teraz jako pierwsi w tej części Europy możemy poszczycić się certyfikatami SmartScore i WiredScore - mówi cytowany w komunikacie Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.
Centrum badawczo-rozwojowe producenta sztucznej inteligencji wprowadza się do biura na 30. piętrze budynku Olivia Star w Gdańsku.
Francuska firma w gdańskim biurowcu Wave wynajęła 1,8 tys. mkw. Do swojego pierwszego biura w Trójmieście Armatis wejdzie w listopadzie.
Ceny materiałów wykończeniowych tak wystrzeliły, że na urządzenie metra biura od zera często nie wystarczy 1 tys. euro.
W 2021 roku najemcy podpisali umowy na niemal 160 tys. mkw. powierzchni biurowej w Krakowie.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Dwa budynki w pofabrycznym łódzkim kompleksie rewitalizowanym przez Echo Investment mają już pozwolenie na użytkowanie.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Pod koniec września na ośmiu głównych rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było ponad 1,1 mln mkw. biur - wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
AI to element proptechu, który przyniesie najwicej zmian na rynku nieruchomości komercyjnych – oceniają eksperci BNP Paribas Real Estate.
Wybór na rynku biur serwisowanych jest coraz większy. Coworkingi wybierają m.in. firmy z sektora finansów, mediów, logistyki, cyberbezpieczeństwa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas