Aktualizacja: 21.02.2025 11:13 Publikacja: 08.06.2022 15:44
Foto: Mat. prasowe
Apartamenty Drewnowska 43 to inwestycja spółki Atal tuż obok centrum Manufaktura w Łodzi. Rozpoczęta w trzecim kwartale 2017 roku budowa właśnie dobiegła końca. W czterech etapach Atal wybudował 739 mieszkań i 71 lokali usługowo-biurowych. - Nasze osiedla w Łodzi i okolicach dostarczyły prawie 4 tys. mieszkań – informuje Zbigniew Juroszek, prezes Atalu.
- Projektując Apartamenty Drewnowska 43, staraliśmy się na dużym poprzemysłowym terenie stworzyć nową przestrzeń miejską z ulicami i kwartałami zabudowy. Każdy z kwartałów ma indywidualne rozwiązania architektoniczne wynikające z jego kontekstu urbanistycznego – mówi cytowany w komunikacie Andrzej Owczarek, prezes pracowni NOW Biuro Architektoniczne. - Funkcje usługowe i biurowe wypełniające jedną lub dwie dolne kondygnacje przylegającej do ulic zabudowy mieszkaniowej pozwoliły na ukształtowanie nowej przestrzeni publicznej. Charakterystyczny dla Bałut nieregularny układ ulic został wykorzystany kompozycyjnie w kwartale przylegającym do ul. Lutomierskiej, stanowiącym obudowę głównej zielonej przestrzeni rekreacyjnej zespołu.
Grupa PHN zawarła umowę ze spółką Unibep na budowę mieszkań w Warszawie. Sprzedaż lokali rozpocznie się w tym miesiącu.
Kolejne etapy wrocławskiego osiedla wprowadza do oferty Atal. Ceny mieszkań zaczynają się od 9 tys. zł za mkw.
Deweloper dostał prawomocne pozwolenie na budowę ośmiokondygnacyjnego budynku przy ul. Okrzei na Pradze-Północ w Warszawie.
Budowę dwóch budynków w rejonie ulicy Bartłomieja w Warszawie rozpoczyna Apsys Polska.
Sprzedaż mieszkań na krakowskim osiedlu rozpoczyna Dom Development. W pierwszym etapie powstaną dwa pięciopiętrowe budynki ze 136 mieszkaniami.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas