Aktualizacja: 24.11.2024 23:10 Publikacja: 21.04.2022 15:18
Foto: Mat. prasowe
Siedmiokondygnacyjny biurowiec to inwestycja spółki Avestus Real Estate realizowana z biznesowym partnerem - Alchemy Properties. Wrocławski budynek jest pierwszą inwestycją tej południowoafrykańskiej firmy w Europie.
Infinity zaoferuje ponad 18,7 tys. mkw. powierzchni biurowej i ponad 1,5 tys. mkw. – handlowej. W trzypoziomowej hali parkingowej zaplanowano 311 miejsc postojowych. Powstanie też 120 stanowisk rowerowych. Będą szatnie i prysznice. Na dachu biurowca powstaną tarasy z elementami małej architektury i zieleni.
Budowę siedmiokondygnacyjnego biurowca przy alei Piłsudskiego w Łodzi ukończyło Echo Investment. React oferuje ponad 15 tys. mkw. powierzchni.
Pozwolenie na użytkowanie budynku biurowo-usługowego w Gdańsku dostała firma Torus. Format oferuje niemal 16 tys. mkw. powierzchni najmu.
Telefony się rozdzwoniły. Firmy z Ukrainy szukają powierzchni do pracy. Pustostany w Polsce mogą się szybko zapełnić.
Powierzchnie dla firm deweloperzy oddają w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu. Kuszą nowoczesnymi technologiami i udogodnieniami.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Branża nieruchomości spieszy z pomocą uciekającym przed wojną Ukraińcom. Otwiera drzwi do biurowców, centrów handlowych, obiektów targowych i magazynów.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Świadectwa charakterystyki energetycznej budynków online, nabijanie ludzi w pompy ciepła. Wreszcie jest szansa na likwidację patologii – mówi Jan Ruszkowski, nowy dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Fala Renowacji.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
15 proc. w tym, 29 proc. w przyszłym – w takim tempie ma rosnąć wartość inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych według prognoz firmy Savills.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Pod koniec września na ośmiu głównych rynkach regionalnych do wynajęcia od zaraz było ponad 1,1 mln mkw. biur - wynika z analiz Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych (PINK).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas