19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 11:26 Publikacja: 03.02.2022 12:33
Foto: Mat. prasowe
Officyna powstała w dwóch etapach, które oferują łącznie 12,3 tys. mkw. powierzchni najmu. Pierwszy etap powstał w miejscu wyburzonego niemal w całości substandardowego budynku, który nie spełniał obecnych wymogów technicznych. Nowy kameralny budynek biurowo-usługowy zlokalizowany tuż przy al. Grunwaldzkiej został oddany do użytku pod koniec sierpnia 2019 roku. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe (ich łączna powierzchnia to prawie 900 mkw.)
Na wyższych kondygnacjach są biura o łącznej powierzchni niemal 4,2 tys. mkw. Na czwartym piętrze jest taras – miejsce odpoczynku dla pracowników. Pierwszy etap Officyny jet wynajęty niemal w 90 proc. Najemcami są Transcom, Sollers Consulting, Playsoft, Bank Ochrony Środowiska, Avenga IT Professionals, Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe.
Popyt na powierzchnie biurowe się odbudowuje, ale podaż hamuje – podkreślają eksperci firmy doradczej CBRE.
Budowę dwukondygnacyjnego budynku w technologii drewnianej prefabrykowanej zapowiada spółka PDD.
Już czterech na dziesięciu pracowników przyznaje, że praca zdalna męczy dużo bardziej niż biurowa, a 37 proc. narzeka na zachwianą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym – wynika z raportu firmy doradczej CBRE.
Wolnych biur jest w Polsce ok. 3 mln mkw. Właściciele wynajmują je nietypowym najemcom. W cenie jest elastyczność.
Rośnie popyt na elastyczne biura. Siedziba firmy nie jest już głównym miejscem pracy. Staje się miejscem spotkań służbowych i towarzyskich.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków znów będą ustalać gminy. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas