Aktualizacja: 19.02.2025 21:40 Publikacja: 03.02.2022 12:33
Foto: Mat. prasowe
Officyna powstała w dwóch etapach, które oferują łącznie 12,3 tys. mkw. powierzchni najmu. Pierwszy etap powstał w miejscu wyburzonego niemal w całości substandardowego budynku, który nie spełniał obecnych wymogów technicznych. Nowy kameralny budynek biurowo-usługowy zlokalizowany tuż przy al. Grunwaldzkiej został oddany do użytku pod koniec sierpnia 2019 roku. Na parterze zaprojektowano lokale usługowe (ich łączna powierzchnia to prawie 900 mkw.)
Na wyższych kondygnacjach są biura o łącznej powierzchni niemal 4,2 tys. mkw. Na czwartym piętrze jest taras – miejsce odpoczynku dla pracowników. Pierwszy etap Officyny jet wynajęty niemal w 90 proc. Najemcami są Transcom, Sollers Consulting, Playsoft, Bank Ochrony Środowiska, Avenga IT Professionals, Nationale-Nederlanden Usługi Finansowe.
Popyt na powierzchnie biurowe się odbudowuje, ale podaż hamuje – podkreślają eksperci firmy doradczej CBRE.
Budowę dwukondygnacyjnego budynku w technologii drewnianej prefabrykowanej zapowiada spółka PDD.
Już czterech na dziesięciu pracowników przyznaje, że praca zdalna męczy dużo bardziej niż biurowa, a 37 proc. narzeka na zachwianą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym – wynika z raportu firmy doradczej CBRE.
Wolnych biur jest w Polsce ok. 3 mln mkw. Właściciele wynajmują je nietypowym najemcom. W cenie jest elastyczność.
Rośnie popyt na elastyczne biura. Siedziba firmy nie jest już głównym miejscem pracy. Staje się miejscem spotkań służbowych i towarzyskich.
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
Okam planuje rewitalizację budynków przy ul. Przędzalnianej 71 w Łodzi. Powstaną też nowe obiekty. Kompleks zaoferuje mieszkania, lokale usługowe i biura.
„Klucz do mieszkania” to nowy program rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, który opiera się na trzech elementach – wsparciu mieszkalnictwa komunalnego, społecznego i własnościowego. Jakie są jego główne założenia i na jaką pomoc będzie można liczyć?
W 2024 r. aż 44 proc. kupujących poszukiwało mieszkania jednocześnie na rynku wtórnym i pierwotnym – wynika z analiz Nieruchomosci-online.pl.
Ledwie resort rozwoju ogłosił założenia nowego programu mieszkaniowego, a już pojawiły się pierwsze oferty lokali „z rządową dopłatą”. Czy projekt może wywołać gorączkę na rynku?
Rada miejska Barcelony i organizacja non profit Fondació Habitat 3 osiągnęły porozumienie w sprawie odkupienia budynku mieszkalnego Casa Orsola od funduszu Lioness Inversiones. Lokatorzy mogą już spać spokojnie. Tysiące innych w tym mieście muszą nadal walczyć.
Wydłuży się okres, w którym inwestorzy będą mogli otrzymać „wuzetkę”. Jeśli jednak gmina, mimo przedłużenia terminu, spóźni się z uchwaleniem planu ogólnego, będzie musiała liczyć się z wypłatą odszkodowań.
Spółki komunalne zarządzające infrastrukturą przesyłową często eksploatują urządzenia posadowione na cudzych nieruchomościach. Na jakich zasadach mogą korzystać z tych gruntów?
Zasiedzenie może obejmować udział we własności lokalu, jednak nie dotyczy sytuacji, w której dana nieruchomość nie została jeszcze wyodrębniona jako samodzielny lokal. Nie jest więc możliwe np. zasiedzenie pokoju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas