Aktualizacja: 16.02.2025 15:31 Publikacja: 19.08.2022 10:47
Foto: AFP
Spotify ogłosiło zmianę nazwy swojej listy utworów Music of Ukraine, która będzie teraz funkcjonować jako UNITED24: Music for Ukraine.
Odświeżona playlista, która pojawiła się przed Dniem Niepodległości Ukrainy (24 sierpnia), zawiera muzykę ukraińskich artystów, jak również innych czołowych artystów z całego świata deklarujących swoje wsparcie dla Ukrainy. Nawet po Dniu Niepodległości, playlista będzie nadal aktualizowana, aby pomóc dzielić się głosem Ukrainy ze światem.
Justyna Steczkowska będzie reprezentować Telewizję Polską w tegorocznym finale konkursu piosenki Eurowizja 2025 w Bazylei. Kwalifikacje odbyły się w telewizyjnej Dwójce w wieczór Walentynek.
Drake wydaje 14 lutego w Walentynki album „$ome $exy $ongs 4 U” („Some Sexy Songs 4 U”) nagrany z PartyNextDoor. Fani sądzą, że album podgrzeje wojnę z Kendrickiem Lamarem, który nie szczędził obraźliwych aluzji wobec Drake’a podczas Super Bowl.
Emade mówi o ćwierćwieczu istnienia zespołu Fisz Emade Tworzywo, współpracy z Fiszem, rodzinnych kontekstach związanych z ojcem Wojciechem Waglewskim, początkach, dramatycznych sytuacjach i wielkim sukcesie, jakim jest 25-lecie działalności.
BitterSweet Festival, który odbędzie się w dniach 14–16 sierpnia w Poznaniu, ogłosił kolejnych artystów. Do programu dołączają Post Malone, Empire of the Sun, Natasha Bedingfield, Loreen, Apashe & Brass Orchestra, Marc Rebillet i Jan-Rapowanie.
Have a Nice Life dołączył do wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej edycji OFF Festiwal.
Po niemieckim koncernie Rheinmetall, także francuski Thales otworzy fabrykę na Ukrainie. Będzie produkować sprzęt wojskowy z najwyższej technologicznej półki.
Swoimi ostatnimi działaniami prezydent USA Donald Trump „chce zmusić Europę do podjęcia takich działań, które bardzo nasz kontynent wzmocnią” – uważa gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych.
Czy w czasie polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej nadzwyczajny szczyt Europejczyków powinien się odbywać w Paryżu? To jedno z pytań, które się pojawiają po burzy wywołanej przez Amerykanów.
Europejscy liderzy spotkają się w przyszłym tygodniu na nadzwyczajnym szczycie poświęconym wojnie na Ukrainie. Spotkanie to jest odpowiedzią na obawy, że Stany Zjednoczone prowadzą rozmowy pokojowe z Rosją, które mogą wykluczyć Europę z procesu decyzyjnego.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Departament Stanu USA oraz MSZ Rosji wydały komunikaty w sprawie rozmowy Marco Rubio z Siergiejem Ławrowem, która dotyczyła znalezienia rozwiązania w sprawie wojny w Ukrainie.
Jak ocenił w mediach społecznościowych Jarosław Kaczyński, „Donald Tusk sygnalizuje, że woli być liderem antyamerykańskiej europejskiej rebelii”. Zdaniem prezesa PiS „tworzy to dla Polski groźną sytuację, gdyż sojusz z USA jest fundamentalnym elementem naszego bezpieczeństwa”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas