Aktualizacja: 06.03.2016 09:36 Publikacja: 06.03.2016 09:31
Foto: PAP, Marcin Obara
Pycha przed klęską kroczy - mówi stare powiedzenie i jeśli Margaret, kreowana na zwyciężczynię widziała się już w finale, musi być poważnie rozczarowana.
Okazuje się, że gigantyczna reklama przy okazji promocji pewnego serwisu muzycznego i pewnej sieci GSM, a także agresywne sugestie w mediach, nie pomogły. Piosenka "Cool Me Down" ewidentnie nawiązująca do Rihanny, w głosowaniu sms-owym dostała 24,72 procent wszystkich głosów. Jak na przeciętną kompozycję to i tak dużo.
W pierwszy weekend działania Muzeum Sztuki Nowoczesnej jego nową siedzibę przy Marszałkowskiej 103 w Warszawie odwiedziło 50 000 osób.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Artyści boją się AI, a koncerny już eksperymentują. Ukazała się hiszpańska wersja christmasowego hitu Brendy Lee.
Po raz dziesiąty wręczono w Muzeum POLIN w Warszawie Nagrodę POLIN. Wśród laureatów są Ewa Teleżyńska-Sawicka i Paweł Sawicki, ksiądz Adam Boniecki, Fundacja Borussia z Olsztyna.
W premierze „Peer Gynta” Polskiego Baletu Narodowego wyobraźnia Edwarda Cluga połączyła się z umiejętnościami warszawskich tancerzy.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
W piątek na otwarcie MSN publiczność stawiła się tłumnie. Dźwiękowy zegar artystycznej instalacji odliczył ostatnie sekundy i punktualnie o godz. 20:00 gości przywitali: Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i Joanna Mytkowska, dyrektorka MSN.
Cieszy mnie, że w polskiej literaturze wciąż płynie spokojny strumień opowieści tożsamościowych, bo to pokazuje, że nie jesteśmy monokulturą i że można o tym mówić bez patosu i tłumaczenia się.
W poniedziałek 4 listopada na gali w Filharmonii Narodowej poznamy laureatów najbardziej prestiżowej nagrody środowiska muzycznego. Koryfeusze Muzyki Polskiej wręczane są od 2011 roku.
Artyści boją się AI, a koncerny już eksperymentują. Ukazała się hiszpańska wersja christmasowego hitu Brendy Lee.
18-dniowy Hackney Diamonds Tour zespołu Jaggera i Richardsa zanotował w tym roku wpływy w wysokości 235 milionów dolarów. To kolejny rekord najstarszego rockowego zespołu.
W programie „Today” BBC Radio 4 legendarna angielska piosenkarka przyznała, że bardzo chciałaby powrócić do tworzenia nowej muzyki.
Spektakl „Tom na wsi” Wojtka Rodaka wzruszył mnie i rozśmieszył, a na koniec, niestety, zasmucił.
Już po raz jedenasty w Warszawie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego – najważniejsze cykliczne wydarzenie w Polsce poświęcone światowej sławy wirtuozowi fortepianu, wybitnemu kompozytorowi, mężowi stanu, politykowi, dyplomacie oraz jednemu z ojców polskiej niepodległości. Festiwal ma na celu popularyzację twórczości Ignacego Jana Paderewskiego, zapewniając, by jego dorobek artystyczny zajmował należne mu miejsce w kanonach muzyki klasycznej, a jednocześnie pielęgnację pamięci o jego wiekopomnych dokonaniach na rzecz polskiej niepodległości.
Dwoma koncertami w klubie Stodoła Andreas Vollenweider otwiera nieoficjalnie festiwal Jazz Jamboree (25-27 października), jeden z najstarszych w Europie. Zagrają pianistka Kris Davis, trębacz Christian Scotta, trio Tu-Ner i Sun Ra Arkestra.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas