Lis zostanie naczelnym "Newsweeka"

Tomasz Lis będzie redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek Polska". Zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Maziarskiego - poinformował wydawca pisma Ringier Axel Springer Polska

Aktualizacja: 27.02.2012 18:00 Publikacja: 27.02.2012 10:41

Lis zostanie naczelnym "Newsweeka"

Foto: ROL

Nie poinformowano, kiedy Lis oficjalnie zajmie nowe stanowisko. Wiadomo, że do tego czasu funkcję szefa "Newsweeka" będzie pełnić Aleksandra Karasińska, we "Wprost" zastępczyni Lisa. Dziś zajęła ona miejsce dotychczasowego naczelnego "Newsweeka", Wojciecha Maziarskiego, który rozstaje się z wydawnictwem.

„Cieszę się z możliwości współpracy z dziennikarzem i menedżerem o takich osiągnięciach. Naszym wspólnym celem jest umocnienie wiodącej pozycji Newsweeka wśród najbardziej opiniotwórczych tytułów w Polsce. Wojciechowi Maziarskiemu dziękuję za wiele lat wspólnej pracy" - poinformowała Edyta Sadowska, Prezes Zarządu Ringier Axel Springer Polska w komunikacie dla mediów.

Do krótkiego komunikatu ograniczył się także sam Lis: "Z wielką niecierpliwością i wielkimi nadziejami czekam na moment podjęcia pracy w Ringier Axel Springer Polska. Razem z zespołem Newsweeka zrobimy wszystko, aby ten tytuł zajął należne mu miejsce na rynku mediów w Polsce".

Trzy tygodnie temu Lis został zwolniony ze stanowiska redaktora naczelnego "Wprostu".

Tomasz Lis kierował tygodnikiem od maja 2010 r. Na stanowisku naczelnego zastąpił wówczas pełniącą obowiązki naczelnej Katarzynę Kozłowską.

Wcześniej, w latach 90., był korespondentem TVP w USA, potem współtworzył Fakty w TVN i kierował redakcją "Wydarzeń" w Polsacie. W Polsacie prowadził też program "Co z tą Polską?".

Od 2008 r. w TVP2 ma publicystyczny program "Tomasz Lis na żywo". Jest dziewięciokrotnym laureatem "Wiktora", trzykrotnie był też Dziennikarzem Roku tygodnika "Press".

Informację o nowym naczelnym "Newsweeka" jako pierwsze podało Radio Zet.

Kraj
Ministerstwo uruchomiło usługę o wulgarnym akronimie. Prof. Bralczyk: To niepoważne
Kraj
Końskie: Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki starli się w debacie. Krzysztof Stanowski: Wszystkich nie ma
Kraj
Wydarzenia radomskie 1976 roku ponownie trafią pod lupę śledczych
Materiał Promocyjny
EFNI Wiosna w Warszawie: o polskiej prezydencji i przyszłości rynku pracy
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Kraj
Rosjanie zostają w Krakowie. PKP przedłużą umowę na najem budynku konsulatu