Gdański protokół rozbieżności i oczekiwań

Dwa duże znaki zapytania - elementy oprawy i tła sali BHP w Gdańsku podczas organizowanej przez Solidarność konferencji o zmianie Konstytucji - najlepiej symbolizują stan politycznej rozgrywki wokół referendum prezydenta Andrzeja Dudy.

Aktualizacja: 25.08.2017 16:03 Publikacja: 25.08.2017 14:14

Gdański protokół rozbieżności i oczekiwań

Foto: PAP/ Adam Warżawa

Pierwsza debata z całego cyklu podobnych spotkań była podsumowaniem rozbieżności i oczekiwań wszystkich stron. Debata była też okazją dla “Solidarności” wyrażenia swoich oczekiwań, co do pytań referendalnych.

W planie Kancelarii Prezydenta dzisiejsza konferencja w Gdańsku to początek szerszej dyskusji, która ma doprowadzić do sformułowania pytań w referendum, na których odpowiedzi posłużą do budowy nowej Konstytucji. Ale jak zapowiedział prezydent Duda w swoim wystąpieniu, z procesem jej tworzenia nie należy się spieszyć. - Konstytucji nie przygotowuje się w tydzień, konstytucji nie przygotowuje się w miesiąc, konstytucji nie przygotowuje się w kilka miesięcy, konstytucję przygotowuje się długo, bo ona musi zostać dobrze wypracowana - stwierdził.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Kraj
Pałac Prezydencki: Czy media społecznościowe zdominują kampanię prezydencką 2025 roku?
Kraj
Nowej nadziei na nowy rok
Kraj
Ukraina: Były redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita” Grzegorz Gauden odznaczony „Za odwagę intelektualną”
Kraj
Życzenia świąteczne od „Rzeczpospolitej”: Bóg się nam rodzi!
Kraj
„Gaude Mater Polonia” nie wróci do nas szybko