Rosjanie gromadzą pociski rakietowe. Skibicki przewiduje dwa-trzy zmasowane ataki

Rosja posiada ok. 950 precyzyjnych kierowanych pocisków rakietowych dalekiego zasięgu poziomu operacyjnego i strategicznego - przekazał ukraiński wywiad wojskowy.

Publikacja: 02.04.2024 18:58

Zniszczony w wyniku działań wojennych dom w położonej niedaleko granicy z Rosją miejscowości Wełyka

Zniszczony w wyniku działań wojennych dom w położonej niedaleko granicy z Rosją miejscowości Wełyka Pysariwka (obwód sumski)

Foto: Genya SAVILOV / AFP

zew

O sprawie poinformował przedstawiciel Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (HUR) Wadym Skibicki.

- Obecnie, według naszych szacunków, Rosja posiada około 950 precyzyjnych pocisków rakietowych poziomu operacyjnego i strategicznego o zasięgu ponad 350 kilometrów. Obserwujemy tendencję do utrzymywania zapasów na poziomie co najmniej 900 pocisków - powiedział.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1088
Konflikty zbrojne
Kolejny etap rozejmu. Hamas zwolnił trzech więźniów
Konflikty zbrojne
Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa. „Dobre rozmowy" Zełenskiego z Vance'em
Konflikty zbrojne
Były ambasador w Ukrainie: Komuś może zależeć na tym, byśmy uwiarygodnili układ między mocarstwami
Konflikty zbrojne
Rosja szykuje się do negocjacji. Władimir Putin zbiera zespół wagi ciężkiej