Sekretarz obrony USA: Spodziewamy się ukraińskiej ofensywy na wiosnę

Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Lloyd Austin powiedział we wtorek, po spotkaniu ministrów obrony krajów NATO, że spodziewa się, iż Ukraina przeprowadzi wiosną ofensywę przeciwko Rosji.

Publikacja: 14.02.2023 16:40

Sekretarz obrony USA: Spodziewamy się ukraińskiej ofensywy na wiosnę

Foto: EPA/STEPHANIE LECOCQ

qm

- Ukraina chce nabrać rozpędu (…) Spodziewamy się, że wiosną przeprowadzą ofensywę – powiedział dziennikarzom amerykański generał po spotkaniu z ministrami obrony państw NATO w Brukseli.

Austin mówił też, że Rosja wprowadza na pole bitwy coraz więcej nowych żołnierzy, ale wielu z nich jest słabo wyszkolonych i źle wyposażonych.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Konflikty zbrojne
Ile musi wydać Europa, aby obronić się przed Rosją bez USA? Są wyliczenia
Konflikty zbrojne
Jak rosyjski dron trafił do USA? Pomógł Radosław Sikorski i polscy żołnierze
Konflikty zbrojne
Gen. Mieczysław Bieniek: Pierwszy raz słyszę o takich negocjacjach
Konflikty zbrojne
USA mogą osierocić Europę
Konflikty zbrojne
Rosyjski opozycjonista: Druga Jałta jest możliwa. I byłaby lepsza niż całkowity chaos