Aktualizacja: 14.11.2024 08:04 Publikacja: 09.03.2022 06:02
Żołnierz ukraińskiej obrony terytorialnej
Foto: AFP
W najnowszym komunikacie Sztab Generalny armii Ukrainy podał, że w czasie intensywnych walk na terytorium Ukrainy Rosjanie nadal ponoszą znaczące straty. Z informacji, którymi dysponuje strona ukraińska, rosyjska 14. samodzielna brygada miała stracić ponad 400 żołnierzy, a batalionowe grupy bojowe z 25. brygady piechoty zmotoryzowanej i 6. armii wycofały się na terytorium Federacji Rosyjskiej ze względu na poniesione straty.
Na Polesiu Rosjanie mieli utrzymać zajmowane pozycje i zająć kilka miejscowości - w tym Borodiankę, Buczę i Kopylew.
Po zawieszeniu broni Rosja zachowa kontrolę nad wszystkimi okupowanymi terytoriami? Ukraińcy już tego nie odrzucają, ale oczekują konkretnych decyzji państw NATO.
Gdyby Donald Trump wstrzymał pomoc dla Ukrainy, Kijów w ciągu kilku miesięcy mógłby opracować bombę atomową podobną do tej, jaką USA zrzuciły na Nagasaki w 1945 roku - pisze brytyjski "The Times".
Zarówno amerykański Departament Stanu, jak wywiad Korei Południowej informują, że wojska Kim Dzong Una biorą bezpośredni udział w starciach na froncie.
Kijów, który w ostatnich tygodniach był niemal codziennie celem ataku rosyjskich dronów-kamikadze, rankiem 13 listopada, po raz pierwszy od sierpnia, został celem rosyjskiego ataku rakietowego - podają Ukraińcy.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Obrońcy alarmują, że armia Kremla w co najmniej trzech miejscach frontu koncentruje oddziały do ataków, które mogą doprowadzić do przełamania linii obrony.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rzecznik MSZ Ukrainy zapewnił, że jego kraj nie zamierza pozyskiwać broni atomowej.
Po zawieszeniu broni Rosja zachowa kontrolę nad wszystkimi okupowanymi terytoriami? Ukraińcy już tego nie odrzucają, ale oczekują konkretnych decyzji państw NATO.
Wiosną 2025 roku Ryanair zacznie latać z Katowic na lotnisko Bruksela-Charleroi w Belgii.
Siergiej Ławrow w rozmowie z rosyjską dziennikarką Mariną Kim stwierdził, że władze Rosji będą oceniać administrację Donalda Trumpa w oparciu o jej działania. - Nie mamy żadnych oczekiwań, nie będziemy niczego zgadywać - zadeklarował.
Niemiecka firma zarządzająca czternastoma greckimi lotniskami zainwestuje w odnowienie kilku z nich 50 milionów dolarów. Zmodernizuje dzięki temu porty lotnicze na Santorynie, Mykonos, Korfu i Kos.
Przed brazylijskim Sądem Najwyższym w powietrze przy użyciu niesionego przez siebie ładunku wybuchowego wysadził się mężczyzna, który wcześniej próbował wejść do budynku sądu - podają brazylijskie władze. Incydent wzbudza obawy o bezpieczeństwo w czasie zbliżającego się szczytu G20, który ma odbyć się w Brazylii.
Osoby wchodzące w skład zespołu odpowiedzialnego za przejęcie władzy przez administrację Donalda Trumpa (transition team) przygotowują listę oficerów amerykańskiej armii, którzy mają być zwolnieni ze służby - informują dwa źródła, na które powołuje się Reuters.
Brazylijczycy w eliminacjach mundialu 2026 spisują się poniżej oczekiwań, a prezydent Luiz Inacio Lula da Silva proponuje, by do kadry byli powoływani wyłącznie piłkarze z rodzimej ligi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas