Aktualizacja: 14.11.2024 16:52 Publikacja: 25.02.2022 00:58
Foto: Sergei Karpukhin/TASS
Zdaniem ekspertów lawina sankcji, które Stany Zjednoczone ogłosiły w tym tygodniu przeciwko Rosji, to jedne z najcięższych ciosów, z jakie kiedykolwiek Moskwa otrzymała. Jednak powolny ból, który zadają, może nie wystarczyć, aby powstrzymać zapędy Władimira Putina na Ukrainie.
Ogłoszone już sankcje są znaczące pod względem rozmiaru i zakresu, stwierdzili pytani przez NBC News byli urzędnicy Departamentu Skarbu USA i Departamentu Stanu, ale długotrwałe poleganie przez Amerykanów na tym narzędziu pozostawiło Stanom Zjednoczonym niewiele innych opcji, jeśli Putin i Rosja nie zareagują. Niemniej jednak rosyjska gospodarka już odczuwa skutki wojny, a sankcje mogą z czasem doprowadzić do dalszego załamania się moskiewskiej giełdy, obniżenia wartości rubla – który już w czwartek osiągnął rekordowo niską wartość – oraz sprawić, że robienie interesów w Rosji stanie się nieopłacalnym zajęciem.
Izraelskie lotnictwo zbombardowało dwa budynki mieszkalne na przedmieściach Damaszku - informuje syryjska agencja informacyjna SANA.
Po zawieszeniu broni Rosja zachowa kontrolę nad wszystkimi okupowanymi terytoriami? Ukraińcy już tego nie odrzucają, ale oczekują konkretnych decyzji państw NATO.
Gdyby Donald Trump wstrzymał pomoc dla Ukrainy, Kijów w ciągu kilku miesięcy mógłby opracować bombę atomową podobną do tej, jaką USA zrzuciły na Nagasaki w 1945 roku - pisze brytyjski "The Times".
Zarówno amerykański Departament Stanu, jak wywiad Korei Południowej informują, że wojska Kim Dzong Una biorą bezpośredni udział w starciach na froncie.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Kijów, który w ostatnich tygodniach był niemal codziennie celem ataku rosyjskich dronów-kamikadze, rankiem 13 listopada, po raz pierwszy od sierpnia, został celem rosyjskiego ataku rakietowego - podają Ukraińcy.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rzecznik MSZ Ukrainy zapewnił, że jego kraj nie zamierza pozyskiwać broni atomowej.
Izraelskie lotnictwo zbombardowało dwa budynki mieszkalne na przedmieściach Damaszku - informuje syryjska agencja informacyjna SANA.
CNN podaje, że w nadchodzącej kadencji pierwsza dama wbrew tradycji nie ma w planach zamieszkania w Białym Domu. Małżonka prezydenta będzie dzielić czas między Nowy Jork, Palm Beach na Florydzie i Waszyngton.
To, że Niemcy przestrzegają obowiązujących przepisów, nie jest niczym nowym. Okazuje się jednak, że coraz częściej przestrzegają ich aż za bardzo. To działa jak hamulec dla gospodarki. I kosztuje miliardy euro.
Czym różni się od większości rosyjskich bogaczy Michaił Prochorow? Między innymi tym, że jest najbogatszym kawalerem Rosji, bezdzietnym, a z majątku szacowanego na 11 mld dol., 9 mld stanowi gotówka. Teraz sprzedał swój przedostatni rosyjski aktyw.
Donald Trump szykuje się do objęcia stanowiska prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jak jego prezydentura może wpłynąć na amerykańską i globalną gospodarkę? Przemysław Tychmanowicz w programie Rzecz o Biznesie rozmawiał z Maciejem Stefański, starszym ekonomistą w firmie EY.
Po bardzo słabym ubiegłym roku, kiedy nasza gospodarka stanęła w miejscu, ten miał przynieść porządne ożywienie. Niestety, jest ono coraz bardziej rachityczne. To wielki powód do niepokoju dla rządu Donalda Tuska.
Ogromne braki na rosyjskim rynku pracy, spowodowane wojną Putina, sięgnęły graniczącego z Polską obwodu królewieckiego. Tamtejsi pracodawcy zaczęli sprowadzać pracowników z Indii.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas