Aktualizacja: 13.11.2024 03:12 Publikacja: 08.02.2023 10:10
Foto: YouTube/Hoshang Hassan
Jak informuje agencja AFP, uciekinierka z Deir Ezzor, miasta we wschodniej Syrii, leżącego nad Eufratem, przybyła do Jandires, gdzie chciała się ukryć. Miasto nawiedziło jednak trzęsienie ziemi, podczas którego znalazła się ona pod gruzami zawalonego budynku. Będąca w ciąży kobieta zaczęła rodzić po gruzami. Z doniesień medialnych wynika, że stało się to tuż po pierwszym, najsilniejszym wstrząsie.
Podczas akcji ratunkowej pod jednym z zawalonych w Syrii budynków znaleziono nowo narodzoną dziewczynkę, która była połączona ze swoją matką pępowiną. Urodziła się między gruzami, ale przeżyła i została uratowana przez członków swojej dalszej rodziny. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało – odpowiednio szybko zabrano ją do szpitala w Afrin, gdzie trafiła do inkubatora i została podłączona do kroplówki. - Teraz jej stan jest stabilny - powiedział zajmujący się dzieckiem dr Hani Maarouf. Jak zaznaczył, do szpitala trafiła w złym stanie. - Miała kilka siniaków i ran szarpanych na całym ciele. Przyjechała również z hipotermią z powodu ostrego zimna. Musieliśmy ją rozgrzać i podać wapń - mówił.
Aktywność wulkanu Lewotobi Laki Laki na indonezyjskiej wyspie Flores znów wzrasta – w sobotę wyrzucił on w powietrze kolumnę gorącego popiołu. Zaledwie kilka dni temu jego erupcja zabiła co najmniej dziesięć osób, raniła dziesiątki kolejnych i zniszczyła tysiące budynków.
Ponad dziesięciu tysiącom osób nakazano ewakuację z domów znajdujących się na północnym zachodzie od Los Angeles w USA. Gwałtowne sezonowe wiatry rozprzestrzeniły pożary, które obecnie szaleją po suchych zboczach gór.
Uderzenie huraganu Rafael w Kubę pozbawiło prądu mieszkańców całej wyspy - relacjonuje BBC.
W miniony weekend premier Pedro Sanchez poinformował, że do usuwania tragicznych skutków powodzi, która nawiedziła Hiszpanię, skierowanych zostanie 5 tys. żołnierzy oraz 5 tys. policjantów oraz żandarmów. W poniedziałek okazało się, że to nie wystarczy – potrzebna jest dodatkowa pomoc.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Oficjalnie 214 osób straciło życie w gwałtownych powodziach, jakie nawiedziły w nocy z wtorku na środę region Walencji. Faktycznie bilans ofiar może okazać się wielokrotnie większy.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Korea Północna ratyfikowała umowę o partnerstwie strategicznym z Rosją.
Jeśli Ukraina upadnie, to będziemy musieli stawić czoła jeszcze większemu zagrożeniu na naszych granicach, granicach kontynentu europejskiego, gdziekolwiek demokracje stykają się z Rosją - powiedział były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w rozmowie z GB News.
Administracja prezydenta Joe Bidena przedstawia plany potrojenia przez USA mocy w elektrowniach jądrowych do 2050 r. Prezydent elekt, Donald Trump - jak donosi Bloomberg - będzie kontynuował te plany, mimo, że wcześniej wypowiadał się krytycznie o kosztach budowy nowych elektrowni jądrowych.
Arcybiskup Canterbury Justin Welby, przywódca anglikanów na całym świecie, złożył rezygnację. Decyzję spowodował niekorzystny dla duchownego raport, z którego wynika, że nie zapewnił należytego dochodzenia w sprawie najpoważniejszego skandalu pedofilskiego w Kościele Anglii.
Białoruska opozycjonistka, skazana na 11 lat łagru za rzekomy udział w spisku mającym na celu "przejęcie władzy", po raz pierwszy od półtora roku spotkała się z rodziną.
Parlamentarzyści z kilku krajów Europy dołączyli do protestów w Tbilisi. Nawet Greta Thunberg udała się na Kaukaz. – Trzeba izolować gruziński rząd – mówi „Rz” wicemarszałek Senatu Michał Kamiński, który w poniedziałek przemawiał podczas protestów w stolicy Gruzji.
To nacjonalizacja, ale wolnorynkowa. Rząd Norwegii porozumiał się z siedmioma prywatnymi właścicielami gazociągów, w tym z Orlenem, w sprawie przekazania państwu większości rozległej sieci magistrali eksportowych począwszy od 2024 r. Zapłaci za nie równowartość 1,6 mld dol.
Najważniejszym zadaniem Marca Rubio, nowego sekretarza stanu USA, będzie takie ułożenie relacji z Ameryką Łacińską, aby powstrzymać nielegalną imigrację. A także przyjęcie ostrego kursu wobec Chin. Pokój z Putinem w Ukrainie będzie tym celom podporządkowany.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas