Aktualizacja: 04.11.2021 21:00 Publikacja: 04.11.2021 20:47
Foto: Adobe Stock
Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Cyfrowa Polska proponuje umożliwienie wydatkowania i realizacji tegorocznych budżetów w czasie wydłużonym o sześć miesięcy. Michał Kanownik, prezes organizacji, wskazuje, że szacunki branżowe mówią o możliwości nawet 20-proc. podwyżek cen sprzętu elektronicznego i wydłużonym czasie oczekiwania na realizację zamówień.
„Z uwagi na to, że w najbliższej przyszłości będziemy obserwować rażące zwyżki cen sprzętu elektronicznego, wydaje się zasadna rekomendacja, by zamawiający publiczni wydatkowali środki publiczne na zakup sprzętu elektronicznego jak najszybciej, bez czekania na ogłoszenie kolejnych postępowań na końcówkę roku" – czytamy w piśmie skierowanym przez Związek do prezesa UZP.
Niemiecka sieć supermarketów wywołała konsternację wśród klientów we wschodnim Londynie. Aldi wprowadził innowacyjne rozwiązanie: pobiera opłatę w wysokości 10 funtów od klientów za samo wejście do sklepu — informuje „Polish Express”.
Należąca do LPP sieć Sinsay to najczęściej wybierana przez Polaków marka odzieżowa. Wśród pięciu liderów trzy to firmy krajowe. Co dziesiąty konsument kupuje już także chińską markę Shein.
Unia Europejska gorączkowo zastanawia się, jak zareagować na groźby wojny handlowej ze strony USA. Na razie stosuje strategię kija i marchewki. I próbuje zachować jedność.
Marki luksusowe mają coraz bardziej znaczącą pozycję na rynku towarów używanych. Polacy w ten sposób najchętniej kupują produkty z logo Gucci, Louis Vuitton oraz Max Mara.
Kurs akcji CCC rośnie we wtorek nawet o prawie 14 proc. To reakcja inwestorów na najnowsze informacje z obuwniczo-odzieżowej grupy.
Po raz pierwszy naukowcy użyli ogniwa paliwowego wykonanego z drożdży piekarskich i grzyba białej zgnilizny do zasilania czujników. To całkowicie biodegradowalne i nietoksyczne źródło energii.
Ruszają największe targi elektroniki użytkowej CES 2025 w Las Vegas. Giganci technologii i innowatorzy pokażą, jakie rozwiązania, poza AI, mogą podbić świat. W tym gronie są i Polacy.
Pekin planuje ograniczyć eksport technologii wykorzystywanej do wydobywania minerałów kluczowych dla rozwoju elektroniki i przemysłu motoryzacyjnego. To efekt eskalacji wojny technologicznej i handlowej Chin z USA.
Polacy coraz częściej i chętniej niż Francuzi, Brytyjczycy czy Włosi kupują urządzenia o przekątnej 75 cali i większe. Ale prawdziwy boom jest w USA.
Choć wielu Polaków twierdzi, że sceptycznie podchodzi do promocji, w ten dzień około dwie trzecie zrobi wówczas jakieś zakupy. Tym bardziej, że promocji na elektronikę w tym okresie nie brakuje.
Właściwa segregacja elektroodpadów wielu osobom spawia kłopot. Stary telefon, ładowarka czy zepsute żelazko często są wyrzucane do zwykłego śmietnika, choć nie powinny. Co zrobić ze zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym, by nie narazić się na kary?
Rodzima elektronika jest w stanie wejść na rynek chiński, choć Polacy są przyzwyczajeni do odwrotnego kierunku handlu. Cyfrowe narzędzie spółki Vasco Electronics ma pomóc przełamać bariery biznesowe w Azji.
Naukowcy opracowali materiały wykonane z maleńkich, elastycznych nanowstążek, które można ładować jak baterię, aby przechowywać energię lub zapisywać informacje cyfrowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas