Aktualizacja: 05.08.2020 14:14 Publikacja: 05.08.2020 13:48
Foto: AFP
Chociaż epidemia koronawirusa nadal trwa na całym świecie, wiele oczu zwraca się nerwowo na erę po COVID. Wydatki rządowe złagodziły skutki choroby, ale kraje odnotowują ogromne deficyty w celu finansowania programów urlopowych i zdrowia publicznego. Na przykład w Wielkiej Brytanii deficyt budżetowy osiągnie 300 miliardów funtów do końca roku finansowego - dwa razy więcej niż w najgorszym roku kryzysu finansowego.
Przez osiem tygodni w ramach badania YouGov, śledzącego ożywienie gospodarcze, pytano ludzi w 26 krajach i regionach o ich sytuację gospodarczą i perspektywy. Recesja lub depresja to najbardziej oczekiwane skutki koronawirusa na całym świecie. Pesymizm gospodarczy jest największy w Meksyku i Hongkongu, gdzie 75 proc. ludzi uważa, że gospodarka będzie w depresji lub recesji za 12 miesięcy. Ta liczba w Hongkongu wyraźnie kontrastuje z opiniami z pozostałej części Chin, gdzie tak samo mówi tylko 30 proc. ankietowanych - to drugi najniższy wynik dla wszystkich rynków objętych badaniem.
W tym roku – dokładnie 12 maja – mija 15 lat od giełdowego debiutu spółki, która dziś jest największym konglomer...
Agencja ratingowa S&P poinformowała o dokonaniu półrocznego przeglądu ratingu Polski, bez publikacji aktualizacj...
Chcesz dostać miliard dolarów? Przyleć do Moskwy i stań na trybunie obok dyktatora poszukiwanego międzynarodowym...
W piątek w Nancy Polska ma podpisać traktat z Francją. Ma on być także podstawą do pogłębienia współpracy w sekt...
Polska ma się stać zagłębiem najbardziej zaawansowanych technologii, niezależnym od zagranicznych dostawców. Weh...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas