Sąd unieważnił umowę zakupu obligacji GetBacku

Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał pierwszy wyrok w sprawie GetBacku. Uznał, że zawarta przez jednego z obligatariuszy umowa jest nieważna.

Aktualizacja: 06.03.2020 16:16 Publikacja: 06.03.2020 16:15

Sąd unieważnił umowę zakupu obligacji GetBacku

Foto: Fotorzepa, Andrzej Bogacz

Kobieta ma odzyskać wszystkie zainwestowane pieniądze wraz z odsetkami, czyli około 100 tys. zł. Sąd stwierdził, że za straty klientki odpowiada biuro maklerskie (dawny Polski Dom Maklerski) sprzedające obligacje GetBacku, jak i bank, którego pracownik je zaoferował (Idea Bank).

Kredytodawca ten był jednym z głównych oferujących obligacje GetBacku w szczycie aktywności windykatora w tym zakresie w latach 2017-2018. „Co do zasady nie odnosimy się do treści nieprawomocnych rozstrzygnięć sądu. Należy jednak podkreślić, że w przedmiotowej sprawie sąd uwzględnił powództwo w części, a wyrokowi został nadany rygor natychmiastowej wykonalności jedynie w zakresie odnoszącym się do dawnego PDM” – komentuje Idea Bank. W jego ocenie sąd pominął wszystkie istotne okoliczności sprawy wpływające na wysokość szkody powódki. Bank nie zgadza się z argumentacją sądu i złoży od wyroku apelację.

19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Finanse
EBOR i Enterprise Investors inwestują w eTravel
Finanse
Oszczędności Polaków rosną szybciej niż ich długi. Kogo to martwi?
Finanse
Ofiary Berniego Madoffa odzyskały już 94 procent swoich pieniędzy
Finanse
Chcesz obniżyć podatek PIT? To ostatni dzwonek na wpłatę na IKZE
Finanse
Ameryka nie wykopie wszystkich bitcoinów. Obietnica Trumpa nie do spełnienia