Sąd unieważnił umowę zakupu obligacji GetBacku

Sąd Okręgowy w Poznaniu wydał pierwszy wyrok w sprawie GetBacku. Uznał, że zawarta przez jednego z obligatariuszy umowa jest nieważna.

Aktualizacja: 06.03.2020 16:16 Publikacja: 06.03.2020 16:15

Sąd unieważnił umowę zakupu obligacji GetBacku

Foto: Fotorzepa, Andrzej Bogacz

Kobieta ma odzyskać wszystkie zainwestowane pieniądze wraz z odsetkami, czyli około 100 tys. zł. Sąd stwierdził, że za straty klientki odpowiada biuro maklerskie (dawny Polski Dom Maklerski) sprzedające obligacje GetBacku, jak i bank, którego pracownik je zaoferował (Idea Bank).

Kredytodawca ten był jednym z głównych oferujących obligacje GetBacku w szczycie aktywności windykatora w tym zakresie w latach 2017-2018. „Co do zasady nie odnosimy się do treści nieprawomocnych rozstrzygnięć sądu. Należy jednak podkreślić, że w przedmiotowej sprawie sąd uwzględnił powództwo w części, a wyrokowi został nadany rygor natychmiastowej wykonalności jedynie w zakresie odnoszącym się do dawnego PDM” – komentuje Idea Bank. W jego ocenie sąd pominął wszystkie istotne okoliczności sprawy wpływające na wysokość szkody powódki. Bank nie zgadza się z argumentacją sądu i złoży od wyroku apelację.

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Finanse
Warren Buffett przejdzie na emeryturę. Ma go zastąpić Greg Abel
Finanse
Berkshire ze spadkiem zysków, rośnie za to góra gotówki
Finanse
Polacy niespecjalnie zadowoleni ze swojej sytuacji finansowej
Finanse
Norweski fundusz emerytalny z miliardową stratą
Finanse
TFI na zakupach, OFE wyprzedają polskie akcje
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku