Sean Penn i Ben Stiller z zakazem wjazdu do Rosji

Aktorzy znaleźli się wśród 25 wysokich urzędników, przedstawicieli środowisk biznesowych i eksperckich, a także osobistości kultury, którzy trafili na listę „niepożądanych”

Publikacja: 06.09.2022 08:20

Sean Penn i Ben Stiller z zakazem wjazdu do Rosji

Foto: AFP

Rosyjskie MSZ uzasadniło tę decyzję pisząc, że jest to reakcja na „wrogie, rusofobiczne działania władz amerykańskich niszczące dwustronne więzi i eskalujące konfrontację między Rosją a Stanami Zjednoczonymi”.

Na liście osób, którym nie wolno przekraczać rosyjskiej granicy ani przebywać na terenie tego kraju są obok dwóch artystów m.in. senatorowie Rick Scott, Mark Kelley, Pat Toomey, Kevin Kramer i Kyrsten Sinema, a także  sekretarz handlu USA Gina Raimondo.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Film
Berlinale 2025: Tilda Swinton ma dość
Film
Berlinale 2025. Polityczne otwarcie wielkiego festiwalu filmowego
Film
Quentin Dupieux, Marcelo Caetano oraz Antoine Chevrollier – znamy pierwsze filmy z sekcji specjalnych 18. Mastercard OFF CAMERA „Tylko spokojnie” i „Chłopackie sprawy”
Film
Rekomendacje filmowe: Wielka diva i kobieta ścigająca uciekającego narzeczonego
Film
Film „Maria Callas”. Bardzo trudne zadanie dla Angeliny Jolie