Aktualizacja: 27.05.2020 06:26 Publikacja: 26.05.2020 19:05
Foto: Adobe Stock
W jakim stanie jest Polska gospodarka? Jak radzą sobie w sytuacji największe polskie firmy? Przedstawiamy opinie kapituły tegorocznego zestawienia Listy 500 „Rzeczpospolitej":
Andrzej Sadowski, założyciel Centrum im. Adama Smitha, pierwszego think tanku w Polsce, członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie RP:
W najbliższy wtorek odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Choć sondaże są wyrównane, jedno jest pewne: protekcjonistyczne zapędy oraz brak chęci realnej redukcji deficytu budżetowego zwyciężą, niezależnie kto zostanie głową państwa - pisze młody ekonomista.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Dane historyczne wskazują, że październik i IV kwartał są okresami dobrymi dla kryptowalut. Ostatnio tym aktywom znów zaczęły sprzyjać rosnące szanse wyborcze Donalda Trumpa. Wybory mogą być pozytywnym impulsem dla części inwestorów.
Cyfryzacja dotyka każdej sfery działalności człowieka. To proces, który towarzyszy także biznesowi bez względu na branżę i skalę działalności.
O społecznej odpowiedzialności biznesu mówi się coraz więcej. To, co kiedyś było modą, teraz staje się obowiązkiem. Firmy muszą odpowiadać na potrzeby społeczeństwa i środowiska.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Już niedługo, w pierwszej połowie 2025 roku, rozpocznie się druga w historii prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej. Co sześć miesięcy kolejne państwo członkowskie obejmuje tę funkcję, dbając o ciągłość unijnych prac.
O inwestycjach francuskich w Polsce w świetle raportu, jaki dla Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej przygotowali eksperci Quant Tank, z panią Joanna Jaroch-Pszeniczną, dyrektorką CCIFP, rozmawia rzecznik SGH, Mariusz Sielski.
Bilans dwudziestolecia Polski w UE jest jednoznacznie pozytywny. W ciągu tego okresu gospodarka dostała impuls rozwojowy w postaci nie tylko funduszy unijnych, ale m.in. dzięki jednolitemu rykowi europejskiemi i napływowi inwestycji.
W krótkim czasie infrastruktura kieleckiego ośrodka może wzbogacić się o nową halę. Obecnie powierzchnia wystawiennicza pod dachem Targów Kielce to 36 tysięcy metrów kwadratowych w siedmiu halach, wkrótce może być to aż 48 tysięcy mkw.
IKEA Retail zapewnia swoim pracownikom obfity pakiet benefitów: gwarantowaną opiekę medyczną, dofinansowanie posiłków, urlop ojcowski. Co jeszcze?
Redakcja "Rzeczpospolitej" przygotowuje kolejną 26 - Listę 500 Największych Firm. Jest ona uznawana za najbardziej prestiżowy ranking funkcjonujących w Polsce przedsiębiorstw. Ukazuje obraz gospodarki i zachodzące w niej zmiany.
Ubiegły rok był trudny dla polskich firm. W sumie jednak spółki z Listy 500 „Rzeczpospolitej” wyeksportowały towary i usługi za kwotę przekraczającą 500 mld zł, zatrudniając blisko 1,7 mln pracowników.
Kiedy przedsiębiorcy widzą, że mają problem, warto po pomoc zgłosić się jak najwcześniej, bo potem może być ciężko coś uratować – mówi Grzegorz Piechowiak, współzałożyciel i partner zarządzający firmy doradczej JP Weber.
500 największych firm zwiększyło przychody oraz zyski. Jak duże przetasowania czekają nas za rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas