Aktualizacja: 24.01.2021 21:03 Publikacja: 24.01.2021 21:03
Foto: Adobe Stock
Dochody całego sektora finansów publicznych w II i III kwartale 2020 r. okazały się o 1,3 proc. wyższe niż rok wcześniej – wynika z analizy „Rzeczpospolitej" ostatnich danych Eurostatu. W porównaniu z innymi krajami Unii wypadamy całkiem nieźle.
Wzrost w tym okresie zanotowały jeszcze tylko Litwa, Łotwa, Estonia i Bułgaria, z czego jedynie na Litwie był wyższy niż u nas – 2,5 proc. W pozostałych krajach pandemia odcisnęła na finansach publicznych znacznie większe piętno. Przykładowo dochody publiczne w Grecji załamały się o ponad 15 proc., w Hiszpanii – o 8,4 proc., w Niemczech – o 6,6 proc., a w Szwecji – o 3,2 proc. Dla porządku trzeba dodać, że we wszystkich krajach najgorszy był II kwartał, a III wszędzie przyniósł poprawę.
Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach chcemy rozmawiać o jeszcze silniejszym partnerstwie po...
Właściwe techniki prowadzenia auta pozwalają zredukować zużycie paliwa nawet o 25%. Oprócz tego, co jest równie...
Dzięki dyrektywie Women on Boards już we wszystkich krajach zwiększy się różnorodność płci we władzach. Na tej z...
Dwa dni, 44 wystąpienia, panele i dyskusje oraz ponad 700 uczestników – tak wyglądał VII Krajowy Kongres Forów S...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Na tegorocznych rekordowych targach Agrotech wspólne stoisko „Wieści Rolniczych” i „Rzeczpospolitej” stało się o...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas