Hawe
,
Alcatel-Lucent
i
TP Teltech
Aktualizacja: 08.03.2012 20:14 Publikacja: 08.03.2012 16:01
Hawe
,
Alcatel-Lucent
i
TP Teltech
, które w sierpniu ubiegłego roku podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji projektu Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej (SSPW) postanowiły zacieśnić kooperację. W tym celu podpisały umowę o utworzeniu spółki.
NewCo
– tak będzie się ona nazywać – zajmie się realizacją kontraktów na budowę i prowadzenie sieci internetowych, zlecanych przez samorządy, czyli marszałków województw, korzystających ze środków unijnych, które muszą być rozliczone do 2015 r.
„Partnerzy opracowali możliwe warianty, w jakich może zostać przeprowadzony przetarg oraz sama inwestycja. W ich przekonaniu najszybszą oraz najbardziej optymalną metodą realizacji programu rozwoju regionalnych sieci szkieletowo-dystrybucyjnych jest przeprowadzenie tylko jednej procedury przetargowej, obejmującej wszystkie pięć województw i powierzenie wykonawstwa jednemu podmiotowi. Rozwiązanie to można zrealizować przy wykorzystaniu jednego z dwóch modeli - DBO (Design, Build & Operate) lub Design, Build, Operate & Transfer (DBOT). Wariant pierwszy zakłada powierzenie zaprojektowania, budowy oraz zarządzania infrastrukturą jednemu podmiotowi. Z kolei drugi model przewiduje nie tylko kompleksową realizację inwestycji przez jednego wykonawcę, ale również przeniesienie, po określonym czasie, tytułu własności sieci na ten podmiot. Model ten pozwoli samorządom uniknąć kosztów związanych z serwisem i eksploatacją infrastruktury sieciowej. Zbudowane w ramach projektu sieci szkieletowo-dystrybucyjne, zapewnią otwartość usługową w dostępie operatorów ostatniej mili" – czytamy w informacji prasowej TP.
Jak się dowiedzieliśmy, Hawe, TP Teltech i Alcatel-Lucent obejmą po 33 proc. w NewCo, ale proporcje, w których podzielą się kosztami i zyskami będą inne i uzależnione od poszczególnych projektów.
Na utworzenie NewCo zgodę wyrazić musi jeszcze Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Prace budowlane na morzu przy projekcie morskiej farmy wiatrowej Baltica 2, realizowanym przez PGE i Ørsted, ruszą pod koniec 2025 r. O inwestycji, dotychczasowych działaniach i zadaniach na najbliższy czas mówią prezes zarządu PGE Dariusz Marzec i dyrektor zarządzająca Ørsted Offshore Polska Agata Staniewska-Bolesta.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek warto się upewnić, że nasza rodzina lub dzieci jadące na ferie mają odpowiednią ochronę ubezpieczeniową.
Zoptymalizuj proces wysyłki i zwiększ efektywność operacyjną dzięki Weekendowym Nadaniom od InPost. Nadania w weekend to możliwość szybszej realizacji zamówień, eliminacja poniedziałkowego chaosu w magazynie oraz podniesienie poziomu satysfakcji klientów. Sprawdź, jak możesz działać sprawniej i zyskać przewagę konkurencyjną.
Od początku działalności firmy należy promować nastawienie na internacjonalizację. Funkcjonujemy w warunkach gospodarki światowej i to w tej skali powinniśmy mierzyć własny sukces – mówi Paweł Roszczyk, członek zarządu, dyrektor zarządzający Adamed Pharma SA w rozmowie z dr Krzysztofem M. Zalewskim, prezesem Instytutu Boyma.
Nasze roboty zostały zaprojektowane z myślą o zadaniach wymagających szybkości i precyzji. Ich konstrukcja pozwala na wykonywanie powtarzalnych ruchów efektywnie i z wielką dokładnością – mówi Takanori Inaho, prezes Epson Europe.
Fundusz private equity Waterland i Credit Suisse złożyły wspólną ofertę na aktywa spółki Hawe Telekom, należącej do grupy Hawe.
Ważą się losy zadłużonej światłowodowej grupy. W poniedziałek wierzyciele i zarząd uzgadniali szczegóły porozumienia.
Spółka zależna Hawe - Hawe Telekom - wyemituje nowe obligacje dla wierzycieli, a w jej zarządzie zasiądzie ich przedstawiciel - przewidują warunki porozumienia, uzgodnionego przez giełdową spółkę z Agencją Rozwoju Przemysłu i Alior Bankiem.
Światłowodowa grupa proponuje wierzycielom m.in. akcje w ramach restrukturyzacji zadłużenia.
Zarząd światłowodowej grupy wytoczył nowy argument w rozmowach z wierzycielami. Szykuje wniosek o upadłość układową.
Właściciel ogólnopolskiego ringu światłowodowego chce mocno podnieść kapitał.
Nowy znaczący akcjonariusz Hawe nie planuje ogłoszenia wezwania – informuje wiceprezes Tele-Polska Holding.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas