Wraz z nią wzrasta liczba zatrudnionych pracowników bez względu na niesprzyjające dla gospodarki okoliczności, jakie niesie ze sobą pandemia Covid-19. W centrach realizacji zamówień Amazon w całej Polsce praca wre, co pozytywnie przekłada się nie tylko na krajowy rynek zatrudnienia, rozwój regionów, w których zlokalizowane są centra, ale niesie ze sobą również dobre, wymierne finansowo skutki dla rodzimej gospodarki.
Zaglądając za drzwi polskich oddziałów światowego lidera branży e-commerce, możemy z łatwością sprawdzić i przekonać się, jak wygląda praca operacyjna oraz kto i na jakich warunkach może znaleźć zatrudnienie w centrach logistycznych Amazon.
W 2020 roku Amerykańska Izba Handlowa w Polsce ogłosiła, że Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem w naszym kraju. Ponad 23 000 pracowników zatrudnionych jest w dziesięciu nowoczesnych centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Świebodzinie, Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, które dostarcza innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa.
Biznes to przede wszystkim ludzie
Amazon to multikulturowe środowisko pracy, otwarte także dla osób dotkniętych skutkami pandemii Covid-19 oraz często wykluczanych z rynku z powodu wykształcenia, braku doświadczenia czy niestandardowych zdolności psychofizycznych.