Aktualizacja: 15.10.2020 11:44 Publikacja: 14.10.2020 21:00
Takich perełek jak gmach Starej Giełdy we Wrocławiu w zasobach AMW jest już coraz mniej
Foto: Piklus/CC BY-SA 3.0 pl
Covidowy kryzys przebudził i zmobilizował inwestorów: jedni w przekazane do cywila nieruchomości lokują gotówkowe rezerwy, ale nie brak też chętnych do ukrycia się na własnym skrawku ziemi, z dala od cywilizacji.
– Nawet omijane dotąd przez kadrę stare bloki w garnizonie Leźnica Wielka pod Łodzią, w niepewnym czasie pandemii znalazły w tym roku amatorów – zaciera ręce Zbigniew Prokopczyk, dyrektor departamentu nieruchomości w Agencji Mienia Wojskowego. – A już zainteresowanie działkami rekreacyjnymi wykrojonymi z powojskowych terenów w nadbałtyckim Dziwnowie, przekazywanymi przez AMW w bezterminową dzierżawę, przeszło najśmielsze oczekiwania. – Odnotowaliśmy po kilkanaście wpłat wadiów na każdą pozycję, a stawki czynszów uzyskane na licytacji wystrzeliły nawet do 4500 proc. stawki wywoławczej– opowiada dyr. Prokopczyk. W agencji entuzjazmują się, że także w wielu innych, niesprzedawalnych wcześniej lokalizacjach, udało się upłynnić na pniu poligonowe resztówki i uzyskiwać w przetargach wyjątkowe przebicie.
Po niemieckim koncernie Rheinmetall, także francuski Thales otworzy fabrykę na Ukrainie. Będzie produkować sprzęt wojskowy z najwyższej technologicznej półki.
Każdego dnia w domach i mieszkaniach generowane są olbrzymie ilości śmieci. Wszystkie z nich powinny trafić do odpowiednich pojemników. Choć zasady segregacji są dość proste, w niektórych przypadkach mogą pojawić się wątpliwości. Gdzie wyrzucić woreczek po ryżu?
W Stanach Zjednoczonych każdego dnia używa się pół miliarda słomek – tak wynika z bardzo luźnych szacunków. Największym nabywcą jest rząd federalny, który kupuje więcej słomek niż jakakolwiek inna grupa w USA. Słomki są używane w parkach narodowych, budynkach federalnych i ambasadach, między innymi.
TikTok jest ponownie dostępny w amerykańskich sklepach z aplikacjami Apple i Google po tym, jak prezydent Donald Trump odroczył wprowadzenie zakazu chińskiej platformy mediów społecznościowych do 5 kwietnia.
Polska negocjuje zakup okrętów podwodnych w ramach programu Orka. Stany Zjednoczone szykują nowe cła, które mogą objąć Unię Europejską. Tymczasem rząd przedstawił nowy program mieszkaniowy, który wyklucza deweloperów i fliperów.
Zimne kąpiele to jeden z najpopularniejszych trendów w świecie wellness. Zyskały one popularność jako sposób na poprawę zdrowia, samopoczucia i odporności. Zespół naukowców z University of South Australia sprawdził, czy faktycznie są korzystne dla ciała.
W przypadku nowotworów uwarunkowanych genetycznie identyfikacja mutacji u pacjenta pozwala na wykrycie nosicieli w jego rodzinie – mówi dr n. med. Andrzej Tysarowski, prezes Polskiej Koalicji Medycyny Personalizowanej.
Amerykańskie sieci handlowe Costco i Trader Joe’s ograniczają liczbę jaj, które klienci mogą kupić za jednym razem, z powodu niedoboru spowodowanego ptasią grypą. „Z powodu ciągłych problemów z dostawą jaj obecnie ograniczamy zakupy do jednego tuzina (czyli 12 sztuk) na klienta dziennie we wszystkich sklepach Trader Joe’s w całym kraju” — powiedział CNN rzecznik sieci sklepów spożywczych.
Kaszel, katar, gorączka – koronawirus czy grypa? Każdy chory może to sprawdzić za pomocą połączonych szybkich testów. Są jednak pewne wątpliwości.
Kawa to napój, od którego wiele osób zaczyna swój dzień. Okazuje się jednak, że znacznie więcej korzyści zdrowotnych może zapewnić nam jego alternatywa, która również zawiera kofeinę.
Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała nowe wytyczne dotyczące stosowania zamienników soli. Substytuty zawierają znacznie mniej sodu, którego wysokie spożycie jest niekorzystne dla zdrowia. Jakie są najnowsze zalecenia?
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie głośnej afery maseczkowej. Nie ujawni powodów, bo decyzję zaskarżyło do sądu Ministerstwo Zdrowia – ustaliła „Rzeczpospolita”.
– Nie możemy zakładać, że każda osoba – zwłaszcza ta, która nie ma dostępu do komputera czy internetu – będzie wiedziała, kiedy i dlaczego powinna poddać się badaniom profilaktycznym – mówi dr hab. n. med. Beata Jagielska, dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas