Aktualizacja: 06.10.2015 22:45 Publikacja: 06.10.2015 22:29
Firmy często walczą o uwagę klienta do momentu, gdy go pozyskają. Później błyskawicznie tracą zainteresowanie i go po prostu zaniedbują – mówili prelegenci
Foto: Rzeczpospolita/Borys Skrzyński
Potrzeby i oczekiwania konsumentów zmieniają się dzisiaj w błyskawicznym tempie. Ma na to wpływ wiele nowych, cyfrowych kanałów komunikacji z nimi, ale zjawisko przebiega na znacznie szerszą skalę.
Równolegle zmieniają się bowiem oczekiwania firm, ale także wyzwania, z jakimi muszą się zmierzyć w bieżącej działalności.
Bruksela wsłuchuje się w głos przedsiębiorców, Chiny wprowadzają cła odwetowe na USA, a Polska nie została uwzględniona w projekcie europejskiego modelu AI. W najnowszym odcinku podcastu „Twój Biznes” przyglądamy się także protekcjonistycznym ruchom polskiej branży budowlanej oraz sytuacji na rynkach finansowych.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
W przypadku większości spółek z sektora medycznego można się podziewać kontynuacji pozytywnych tendencji w wynikach. Część jednak nie zaliczy końcówki zeszłego roku do udanych.
Jest wtorek, 4 lutego, a w dzisiejszym odcinku podcastu „Twój Biznes” przyglądamy się decyzji Donalda Trumpa o zawieszeniu wojny celnej z Kanadą i Meksykiem, analizujemy odbudowę europejskiego przemysłu, a także sprawdzamy, jakie konsekwencje może mieć współpraca Raiffeisen Banku z rosyjskim przemysłem zbrojeniowym. Na koniec przyglądamy się planom Wielkiej Brytanii, której premier dąży do resetu stosunków z Unią Europejską.
Rusza kluczowa odsłona sporu o władzę w fundacjach założonych przez miliardera. Sąd w Liechtensteinie zbiera się w tym tygodniu. Kiedy wyda decyzję?
Premier Ontario Doug Ford ostro zareagował na wprowadzone przez prezydenta USA Donalda Trumpa potężna cła na Kanadę. Amerykańskie firmy otrzymały całkowity zakaz zawierania kontraktów w prowincji. Największym przegranym ma być Starlink należący do Elona Muska.
Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną właściciela sieci Play w sprawie decyzji wydanej przez Prezesa UOKiK wobec operatora telewizji kablowej UPC Polska.
Moskiewski Sąd Arbitrażowy uznał za bankruta Oracle Computer Hardware, rosyjską spółkę zależną Oracle Corporation. Firma zawiesiła działalność w marcu 2022 roku.
Prezes UOKiK postawił zarzuty UPC Polska w związku z programem "Więcej korzyści dla Ciebie".
Powstający z połączenia sieci komórkowej Play i kablówki UPC operator ma większe przychody, ale jego zyski nie rosną. Mniej wydaje na inwestycje i prawie nie kładzie własnych łączy stacjonarnego internetu. Czy to się zmieni?
Miliarder Larry Ellison dostał mandat za przekroczenie prędkości na wyspie, której jest właścicielem. Jechał swoją pomarańczową Corvettą, a zatrzymany powiedział policjantom, że nie ma nic na wytłumaczenie swojego wykroczenia.
Wierzymy, że dziś walka o konsumenta powinna odbywać się pod hasłem wolności wyboru w dużo większym stopniu niż pod innym – mówi Jean Marc Harion, prezes P4 (Play) i UPC Polska.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał amerykańskie firmy programistyczne Microsoft i Oracle oraz niemiecką firmę tworzącą oprogramowania biznesowego SAP do zaprzestania świadczenia usług wsparcia dla swoich produktów w Rosji.
Potentat oprogramowania IT dla biznesu Oracle Corp. poinformował, że zawiesił wszystkie operacje w Rosji. Jego największy rywal SAP SE natomiast poinformował, że wstrzyma całą sprzedaż w tym kraju po inwazji Moskwy na Ukrainę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas