„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia

Celem BCC For the Future jest stworzenie przestrzeni dla liderów, ekspertów i przedstawicieli sektora publicznego do wspólnej dyskusji nad przyszłością polskiej gospodarki. Wydarzenie będzie poświęcone zagadnieniom związanym z innowacyjnością, zrównoważonym rozwojem oraz rolą nowych technologii w budowaniu przewagi konkurencyjnej.

Co wyróżnia tegoroczną edycję?

- Podczas tej edycji kongresy skupimy się na wyzwaniach, jakie stawia zarządzanie w niestabilnym środowisku VUCA i BANI. Tradycyjne podejścia do przywództwa często okazują się niewystarczające, dlatego dzisiejsi liderzy muszą umieć przewidywać zmiany oraz wykorzystywać nadarzające się okazje. Kluczowe jest rozwijanie umiejętności zarządzania zmianą oraz budowanie kompetencji zespołów. Współczesny lider koncentruje się nie tylko na wynikach, ale także na rozwoju i dobrostanie pracowników. O tych kwestiach będziemy rozmawiać na tegorocznej edycji BCC For the Future – zaprasza dr Jacek Goliszewski, prezes BCC.

W trakcie dwudniowego wydarzenia zaplanowano liczne panele dyskusyjne, warsztaty i sesje networkingowe, które skupią się na najnowszych trendach i wyzwaniach stojących przed biznesem. Tematyka obejmie m.in.

  • Zarządzanie przedsiębiorstwem: kluczowe czynniki decydujące o sukcesie
  • Neuroprzywództwo i przywództwo służebne: jak wspierać lidera jutra?
  • Lean management: zasady odchudzonego zarządzania
  • Wyzwania dla zarządzania przedsiębiorstwem w obliczu transformacji cyfrowej
  • Jak przełożyć strategię na działania operacyjne: typowe błędy i pułapki
  • Beyond and better budgeting: czy zarządzanie bez budżetów jest możliwe?

Wydarzenie ma za zadanie wskazać nowe kierunki rozwoju dla przedsiębiorstw, które chcą nie tylko przetrwać, ale przede wszystkim rozwijać się w czasach dynamicznych zmian.

Mat. Partnera

Najważniejsze punkty programu

Oprócz wymienionej powyżej tematyki, uczestnicy konferencji będą mieli okazję porozmawiać o nadchodzącej prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej oraz o perspektywach wykorzystania funduszy unijnych na projekty związane z infrastrukturą i rozwój przemysłu neutralnego dla klimatu. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Leszek Miller, były Prezes Rady Ministrów w latach 2001-2004, który podzieli się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami w tych obszarach.

Wśród prelegentów znajdą się m.in.: Michał Fijoł - Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT S.A., ; Bartosz Hojka – prezes zarządu Agora; Jarosław Grzywiński – prezes NASK, przewodniczący Komisji Rynków Kapitałowych BCC; prof. dr hab. Andrzej K. Koźmiński – założyciel Akademii Leona Koźmińskiego; Tomasz Marciniak – partner zarządzający McKinsey Polska; Edi Pyrek – Co-founder GAIA i co-founder WORLD GROWTH; Jacek Świderski – CEO Wirtualnej Polski Holding S.A.; Grażyna Piotrowska-Oliwa – członkini Rady Dyrektorów Pepco Group NV, Magdalena Kotlarczyk - Country Director w Google Polska, Maciej Zieliński - prezes Zarządu Siemens Polska, Marcin Danił, członek Zarządu Polskich Portów Lotniczych, Piotr Góralczyk, prezes Riser oraz dr Jacek Goliszewski – prezes Business Centre Club.

Konkursy i nagrody

Ważnym punktem tegorocznego wydarzenia będzie rozstrzygnięcie Konkursu im. Marka Goliszewskiego – Wizjoner Polskiej Gospodarki, którego Kapituła nagradza przedsiębiorców, managerów i firmy wnoszące nową jakość do polskiego biznesu. Konkurs ten, będący realizacją wizji założyciela BCC, ma na celu wyróżnienie firm, które dzięki swoim innowacyjnym projektom wytyczają nowe ścieżki rozwoju i inspirują innych do działania. Nagroda jest wyrazem uznania dla firm odważnie patrzących w przyszłość i wyznaczających kierunki dla całej gospodarki.

- Marek Goliszewski, jako wizjoner i orędownik rozwoju młodego biznesu, wierzył w potencjał innowacyjnych firm i liderów. Dlatego postanowiliśmy nazwać konkurs jego imieniem, upamiętniając jego wkład w walkę o równą szansę i przyjazne warunki dla przedsiębiorców w Polsce. Jego dążenia do stworzenia normalnych warunków dla biznesu pozostają dla nas inspiracją, a my, jako organizatorzy, kontynuujemy tę misję, dostosowując ją do współczesnych wyzwań, z którymi mierzą się przedsiębiorcy na trudnym rynku – podkreśla dr Grażyna Majcher-Magdziak, przewodnicząca Rady Organizatorów i współzałożycielka BCC.

W tegorocznej edycji nagrody zostanie wyróżnionych osiem firm w czterech kategoriach:

1. Prekursorskie techniki i technologie przemysłowe,

2. Innowacyjne produkty,

3. Innowacyjne usługi,

4. Nowatorskie rozwiązania wspierające zarządzanie.

Autorem statuetki, którą otrzymają laureaci, jest Oskar Zięta, rzeźbiarz, architekt i projektant. Statuetka powstała przy użyciu innowacyjnej technologii FiDU.

Mat. Partnera

Co jeszcze czeka uczestników?

Uczestnicy będą mieli możliwość nie tylko wysłuchania prelekcji, ale także wzięcia udziału w interaktywnych warsztatach prowadzonych przez ekspertów z różnych branż. Dla przedsiębiorców przygotowano również sesje networkingowe, które pozwolą na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych i wymianę doświadczeń z innymi liderami.

Dlaczego warto wziąć udział?

Kongres BCC For the Future to nie tylko prestiżowe wydarzenie, ale przede wszystkim platforma do wymiany wiedzy i inspiracji, która pomaga przedsiębiorcom dostosować się do zmieniających się realiów gospodarczych. Wspólna rozmowa, wymiana doświadczeń oraz możliwość poznania innowacyjnych strategii to okazja, aby lepiej przygotować się na nadchodzące wyzwania.

Wydarzenie jest częściowo współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Więcej informacji: https://www.bcc.org.pl/bcc-for-the-future/

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia