Aktualizacja: 13.11.2024 03:25 Publikacja: 09.11.2022 03:00
Foto: Adobe Stock
O jedną piątą wzrosną średnio koszty w branży hotelowej w 2023 roku – wynika z ostrożnych szacunków przedstawicieli sektora. Uderzy to również w gości hotelowych, bo na podobnym poziomie – 20 proc. – prognozowany jest przyszłoroczny średni wzrost cen. Już kolejny, bo jak podaje GUS, tegoroczne podwyżki w hotelach sięgnęły do tej pory pułapu 16 proc. Zdaniem Polskiego Instytutu Ekonomicznego to jedna z najwyższych zwyżek w tej branży w Unii Europejskiej. Hotelarze obawiają się, że jeśli kryzys będzie się dalej pogłębiał, wysokie ceny mogą wyhamować napływ klientów, a zarazem perspektywę finansowej odbudowy po pandemicznych lockdownach.
Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła realizację przez zarząd Poczty Polskiej wybranych inwestycji w latach 2020–2023, zwłaszcza w zakresie transformacji cyfrowej. Stwierdzone w toku kontroli nieprawidłowości miały przekroczyć 113 mln zł.
Jest wtorek, 12 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przedstawia przegląd najważniejszych wydarzeń gospodarczych.
W dyskusjach wokół kształtu systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP), zarówno na poziomie dyrektyw unijnych, jak i na każdym lokalnym rynku, należy pamiętać o kilku zasadach i kluczowych elementach.
Patrząc na rynek eventowy, myślimy, że gospodarka rozwija się w dobrym kierunku. Praktycznie na każdym organizowanym wydarzeniu od czasów covidowych notujemy rekordowe parametry – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Po awarii systemu energetycznego SEN w październiku przyszła pora na huragany. Oskar i Rafael niszczyły sieć, do 8 listopada przywrócono w Hawanie dostawy elektryczności zaledwie w 20 procentach. Rosja obiecała Kubie dostawę 80 tys. ton oleju napędowego w związku z kryzysem energetycznym.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Zanzibar, Dominikana, Sri Lanka i, niezmiennie, Egipt to kluczowe kierunki na sezon zimowy 2024/2025 w biurze podróży Join UP! Polska. To idealne miejsca na odpoczynek od codzienności i zimowej szarości, oferujące nie tylko piękne krajobrazy, ale i wyjątkowe doświadczenia kulturowe.
Zanzibar, Dominikana, Sri Lanka i, niezmiennie, Egipt to kluczowe kierunki na sezon zimowy 2024/2025 w biurze podróży Join UP! Polska. To idealne miejsca na odpoczynek od codzienności i zimowej szarości, oferujące nie tylko piękne krajobrazy, ale i wyjątkowe doświadczenia kulturowe.
Co roku Pompeje, starożytne miasto nieopodal Neapolu, odwiedzają miliony turystów. Lokalne władze wprowadzają ograniczenia, żeby lepiej kontrolować ich ruch.
Zwiększanie atrakcyjności turystycznej, wykorzystanie potencjału kulturowego i środowiskowego oraz dostosowanie do zmian klimatu – tego typu projekty będą mogły realizować wybrane miasta w woj. świętokrzyskim.
Chociaż do Grecji przyleciało i przyjechało dużo więcej turystów niż rok wcześniej, zostawili oni mniej pieniędzy niż przed rokiem - wyliczyła organizacja greckiej branży turystycznej SETE.
Turyści wypoczywający w popularnych kurortach w Egipcie już od kilku dni mogą szybciej i wygodniej niż do tej pory wybrać się na zwiedzanie piramid w Gizie. Egipska linia lotnicza Air Cairo uruchomiła nowe połączenia.
Choć minęły już prawie dwa miesiące od powodzi, która przeszła we wrześniu przez południowo-zachodnią Polskę, Ministerstwo Sportu i Turystyki nie wydało rozporządzenia, koniecznego do wypłacenia pieniędzy poszkodowanym firmom turystycznym – zwraca uwagę Turystyczna Organizacja Otwarta.
Do niecodziennego zdarzenia doszło na targach turystycznych WTM London. W czasie debaty o zrównoważonym rozwoju, w której udział brał między innymi prezes biura podróży TUI UK, na scenę wtargnęli przedstawiciele organizacji PETA.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas