Aktualizacja: 23.11.2024 04:50 Publikacja: 12.05.2022 10:00
To właśnie oni tak naprawdę napędzają zmiany. Pokolenie Z nie może żyć tylko obietnicami – mówi Nathalie Roos, dyrektor generalna Lipton Teas and Infusions.
Nasi Klienci reprezentują zaskakująco równy przekrój społeczeństwa, z dużą reprezentacją osób młodych – mówi Artur Zabielski, członek zarządu i dyrektor pionu marketingu w Provident Polska.
Zmiany klimatyczne, globalne migracje i przyszłość Ziemi jako takiej - mówiła w trakcie kongresu Impact'24 Gaia Vince, brytyjska pisarka i dziennikarka zajmująca się tematyką migracji i zmian klimatycznych.
Już wkrótce biznes, który nie będzie wykorzystywał możliwości, jakie otwierają najnowsze narzędzia, w tym sztuczna inteligencja, zostanie w tyle, bo konkurenci będą to robić, przewidywali paneliści.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Polskie spółki wciąż rozwijają się dynamicznie. To czego jeszcze nie widzimy w tak dużym stopniu jak chcielibyśmy, to nowe inwestycje produkcyjne. Czujemy, że trend związany z lokowaniem produkcji w Polsce i w Unii Europejskiej powinien być dużo silniejszy - ocenia Tomasz Niewola, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturalnego w mBanku i prezes mInvestment Banking.
Sukcesja rodzinna to ważny proces. Jak przeprowadzić sukcesję rodzinną sprawnie i bezpiecznie? Zapraszamy na bezpłatny webinar „Rzeczpospolitej”:
W gospodarce cięższe czasy jeszcze potrwają. Mimo to Polacy biorą kredyty.
Do dalszych długofalowych inwestycji potrzebujemy pewności, że po drugiej stronie stoi racjonalny i przewidywalny partner.
Polskiemu przedsiębiorcy może zostać wytoczony pozew zbiorowy przez organizację konsumencką z innego kraju UE. W przypadku przegranej w sporze, konsument nie poniesie kosztów postępowania na rzecz wygrywającego przedsiębiorcy.
Unia Europejska aktywnie wspiera cyfrową transformację przedsiębiorstw w ramach Przemysłu 4.0, oferując granty i programy takie jak „Ścieżka SMART” i „Dig.IT”. Umożliwiają one firmom dostosowanie się do nowych technologii i zwiększenie konkurencyjności na rynku.
Przedsiębiorców przed rozpoczęciem działalności w formie spółki komandytowej powstrzymuje obawa przed odpowiedzialnością. Czy słusznie?
Firmy, które utworzą konsorcja badawczo-rozwojowe, postawią na rozwój produktów, usług lub technologii, będą mogły zdobyć duże dotacje z programu na rzecz nowoczesnej gospodarki.
Firma może rozliczyć w podatkowych kosztach dopłaty do kart na zajęcia sportowe dla pracowników.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas