Aktualizacja: 03.09.2017 08:12 Publikacja: 03.09.2017 07:43
Foto: Bloomberg
W roku 1923 miasteczko Herzogenaurach liczące 4 tys. mieszkańców, podobnie jak całe Niemcy w tamtym czasie, przeżywało powojenny kryzys gospodarczy. Ojciec mężczyzn prowadził warsztat obuwniczy, a matka niewielką pralnię, aby wspomóc domowy budżet. Adolf i Rudolf poszli w ślady ojca i założyli wspólnie wytwórnię butów, która na początku mieściła się na stole kuchennym w ich rodzinnym domu. W 1924 Gebrüder Dassler Schuhfabrik została oficjalnie zarejestrowana. Pierwsze sukcesy firma z małego bawarskiego miasteczka odniosła szybko, bo już 4 lata później na olimpiadzie w Amsterdamie sportowcy, noszący buty wyprodukowane przez braci Dasslerów, zdobyli złote medale. Kolejny był Jessie Owens, który na igrzyskach w Berlinie w 1936 roku zdobył 4 złote medale - Adolf zaprojektował specjalnie dla niego buty, które miały ułatwić mu zwycięstwo w zawodach.
Państwo polskie powinno precyzyjnie zdefiniować relacje między armią i państwowym przemysłem zbrojeniowym, a także dokończyć reformy dotyczące tego, jak wojsko kupuje sprzęt.
Rosyjski reżim zamierza ograniczyć swobodny dostęp obywateli do zagranicznych gier wideo. Putin zapowiedział, że gry elektroniczne mają rozwijać patriotyzm Rosjan.
Choć trzeci kwartał okazał się ostatecznie lepszy od oczekiwań rynkowych, Amica i tak zanotowała spadki na zdecydowanej większości rynków.
Leki to produkty posiadające określony termin ważności oraz zasady przechowywania. Przeterminowanych lub niewłaściwie trzymanych specyfików należy się pozbyć. Trzeba jednak robić to z rozwagą, aby nie zaszkodzić środowisku. Jak i gdzie wyrzucić leki?
W kultowym filmie „Czterdziestolatek”, który został nakręcony w latach 70., budowlańcami, inżynierami, kierownikami i prezesami są mężczyźni. To oni wykuwają kilofami przyszłość narodu na poligonach dworca centralnego czy Trasy Łazienkowskiej. A kobiety….?
Jest poniedziałek, 25 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Adidas zakończył trwającą dwa lata prawną batalię z kontrowersyjnym raperem Ye, znanym niegdyś jako Kanye West. Przedstawiciele niemieckiego koncernu zapewniają, że strony osiągnęły porozumienie. „To, co się wydarzyło, jest już historią”. Co dalej z marką Yeezy?
Marka Adidas poniosła kolejną porażkę w obronie prawa do używania motywu trzech pasków. Tym razem przegrała w sporze z aż dwiema znanymi markami.
Prawna batalia o prawo wykorzystywania motywu pasków między Adidasem a amerykańskim projektantem Thomem Browne'em weszła w nową fazę. Sportowy gigant ponownie pozwał Browne’a. Poprzedni spór na ten temat przegrywał.
Sąd w Niemczech uznał, że amerykański koncern Nike w kilku swoich projektach może wykorzystywać motyw trzech pasków. Wcześniej – po tym jak Adidas złożył pozew o naruszenie znaku towarowego w 2022 roku – było to niedozwolone.
Adidas i BIZUU ubiorą reprezentację Polski w Paryżu, choć od igrzysk w Vancouver (2010) kolekcję olimpijską przygotowywała dla naszych sportowców firma 4F.
Adidas po fali krytyki usunął z oferty możliwość zamówienia koszulek reprezentacji Niemiec z numerem 44. Liczba na strojach przypomina bowiem znak nazistowskiej Schutzstaffel (SS).
Adidas zanotował roczną stratę pod wpływem skutków kosztownego zerwania z raperem Ye, spadku sprzedaży w Ameryce Północnej i ogromnej kwoty podatków.
Zerwana współpraca z Kanye Westem to wciąż problem dla Adidasa. Koncern myśli nawet o tym, by niesprzedanych butów pozbyć się po kosztach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas