Aktualizacja: 21.01.2025 05:16 Publikacja: 01.12.2021 12:30
Warszawa
Foto: Adobe Stock
Malezyjskie Kuala Lumpur, hiszpańska Malaga, emiracki Dubaj i australijskie Sydney tworzą pierwszą trójkę w rankingu najlepszych i najgorszych miast dla pracujących tam ekspatów, czyli specjalistów i menedżerów z zagranicy. Na drugim krańcu „The Expat City Ranking 2021”, który przygotowała InterNations (e-platforma networkingowo-informacyjna dla ekspatów) sklasyfikowano dwie włoskie metropolie, Rzym i Mediolan oraz południowoafrykański Johannesburg.
O pozycji w ogólnym zestawieniu decydowały wyniki w pięciu subrankingach oceniających i jakość życia, łatwość osiedlania się, warunki finansowe i mieszkaniowe, jakość życia zawodowego i życia rodzinnego w 57 dużych miastach świata, które przyciągają najwięcej specjalistów i menedżerów z zagranicy.
Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała raport na temat największych obaw polskich przedsiębiorców. Na szczycie listy są podwyżki kosztów operacyjnych, cen paliw i energii oraz konsekwencje utraty płynności finansowej.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Zagrabienie przez Kreml, z pomocą prokuratury, czwartego co do wielkości producenta alkoholu w Rosji, to sposób na zasilanie wojennej kasy Putina. I kara za antywojenne stanowisko właścicieli. Trzy inne wielkie rosyjskie gorzelnie Kreml zagrabił w podobny sposób.
Zgoda na konsolidację rynku telekomunikacyjnego w UE mogłaby oznaczać dla rynku polskiego wzrost cen przy wątpliwym wpływie na jakość dostępnej infrastruktury – pisze ekspert Polskiego Instytut Ekonomicznego. Nowy raport PIE opisujemy jako pierwsi.
Światowi miliarderzy coraz szybciej powiększają swoje majątki, wykorzystując swoje monopolistyczne wpływy w polityce i gospodarce – wynika z najnowszego raportu Oxfam. Organizacja przestrzega przed "nową arystokracją" i "oligarchią" najbogatszych.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Jest poniedziałek, 20 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś porozmawiamy o rekordowych wydatkach Polski na obronność, nowej umowie handlowej UE i Meksyku, przyszłości gospodarki USA pod wodzą Donalda Trumpa oraz chińskim zainteresowaniu zamykanymi fabrykami Volkswagena.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Agenda Trumpa zapowiada przebudowę wszystkiego, od imigracji przez podatki po edukację – pisze Politico.com, zwracając uwagę, na to, że prezydent i jego współpracownicy przez cztery lata planowali „spektakularny powrót do Białego Domu”.
Putin może się zgodzić na rozpoczęcie negocjacji z Trumpem, ale nie zatrzyma swojej armii – mówi „Rzeczpospolitej” Wołodymyr Fesenko, czołowy kijowski politolog.
Spora część Rosjan ma nadzieję na poprawę stosunków z USA. Kreml jednak na wszelki wypadek próbuje podbić jak najwięcej Ukrainy, nim Donald Trump zadzwoni do Władimira Putina.
Prezydent zaprasza na zaprzysiężenie Xi Jinpinga i zawiesza blokadę TikToka w USA.
Wszyscy mówią dziś o Donaldzie Trumpie i jego prezydenckiej przysiędze; wszyscy się boją jego rozgrywek z Rosją lub Chinami, tym bardziej że rozpryski eksplozji nam właśnie spadną na głowy. Ale gdzie jest Europa?
W 2024 roku w brazylijskiej części amazońskiego lasu deszczowego wybuchło ponad 140 000 pożarów, co stanowi najwyższy wynik od 17 lat. Rząd Brazylii potwierdza, że szokujące dane stanowią wynik pogłębiającego się kryzysu klimatycznego i działalności przestępczej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Ukraińcy informują, że w okupowanym obwodzie ługańskim Rosjanie konfiskują mieszkania niepełnosprawnym, którzy nie przyjęli rosyjskiego obywatelstwa.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump poinformował, że trwają już przygotowania do jego spotkania z Władimirem Putinem, do którego powinno dojść w najbliższej przyszłości.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas