Aktualizacja: 17.11.2024 19:38 Publikacja: 24.11.2021 19:48
Foto: Adobe Stock
Twórcy systemu twierdzą, że może on pomóc w rozwiązaniu lęku separacyjnego u zwierząt domowych, które dorastały przyzwyczajone do przebywania ludzi w domu podczas pandemii koronawirusa.
Dr Ilyena Hirskyj-Douglas - naukowczyni z Uniwersytetu Glasgow w Szkocji oraz naukowcy z fińskiego Aalto University - razem ze swoim psem, 10-letnim labradorem Zackiem, opracowała telefon dla czworonogów - DogPhone. Telefon składa się z małej piłki wyposażonej w specjalny czujnik, który jest zdalnie podłączony do laptopa – informuje BBC. Piłka reaguje na wstrząsy i ruch. Kiedy pies porusza nią, telefon uruchamia się i dzwoni do właściciela. A właściwie rozpoczyna rozmowę wideo z właścicielem, którego zwierzę może zobaczyć na monitorze laptopa lub komputera. Pies może też odebrać telefon – kiedy dzwoni wystarczy, że poruszy piłką, aby odebrać połączenie przychodzące.
Za tyle, ile latem trzeba zapłacić za wyjazd do Turcji, czy Egiptu, teraz można polecieć do Kenii, czy Kolumbii. Taniej, niż przed rokiem zapłacimy również za wyjazdy wiosną 2025.
Prezes i współzałożyciel platformy z e-książkami Legimi, Mikołaj Małaczyński, odpowiadał dziś na pytania o sytuację spółki po zastrzeżeniach zgłoszonych przez biznesowych partnerów. W tym czasie kurs akcji mocno rósł.
13 zestawów bezzałogowców obserwacyjnych FlyEye za prawie 100 mln zł - to najnowsza umowa na zakup polskiego uzbrojenia, którą podpisze resort obrony. Przez ostatni rok MON podpisało 15 umów na ponad mld zł.
Dzięki odpowiedniej segregacji możliwy jest recykling, czyli ponowne wykorzystywanie odpadów. Słoiki poddawać mu można wielokrotnie, co pozwala na zaoszczędzenie energii. Co jednak, gdy słoik jest brudny?
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Jest piątek, 15 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Od niemal trzech lat niektórym właścicielom psów i koni przysługuje rodzaj specjalnego dodatku emerytalnego na utrzymanie zwierzęcia. Kto może liczyć na takie wsparcie? Jakie przepisy regulują dodatek emerytalny dla psów i koni?
Choć polskie gminy mają możliwość wprowadzenia opłaty za posiadanie psa, nie wszystkie ją ustalają. Jednym z powodów jest trudność w egzekwowaniu należności. To jednak może się niedługo zmienić dzięki Krajowemu Rejestrowi Oznakowanych Psów i Kotów.
Nowoczesny system dronów stworzony do sprzątania psich odchodów może się okazać idealną odpowiedzią na problem, z którym boryka się większość dużych miast na całym świecie.
Trwają prace nad stworzeniem Krajowego Rejestru Oznakowanych Psów i Kotów. Projekt prawdopodobnie zostanie przyjęty jeszcze w tym roku. Chipowanie ma ułatwić identyfikację zwierząt oraz ich właścicieli. Za brak rejestracji będzie grozić kara grzywny.
Spółka nie rozliczy w kosztach uzyskania przychodów wydatków na psa wykorzystywanego w akcji reklamowej. Skarbówka zmieniła zdanie w tej sprawie.
Oliwia Dobrzyńska podsuwa 87 miejsc w Polsce, które warto odwiedzić z czworonogiem.
Na ukończeniu są regulacje, dotyczące poruszanie się czworonogów po terenie parlamentu. Zamknięte mają być dla nich sala posiedzeń czy kuluary.
Każdy pies urodzony po określonej dacie będzie musiał mieć wszczepiony mikroprocesor – zakłada rząd. Ma to pomóc zwalczyć bezdomność zwierząt.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas