Aktualizacja: 16.02.2025 15:33 Publikacja: 17.11.2021 14:16
Foto: www.rivian.com
Istniejący od 12 lat start-up Rivian dopiero w zeszłym tygodniu trafił na giełdę, która natychmiast wyceniła go wysoko, choć przez wszystkie lata istnienia firma nie przyniosła przychodów. Wartość firmy od momentu debiutu giełdowego wzrosła dwukrotnie i Rivian obecnie jest wyceniany na 140 mld dolarów, o miliard więcej niż wart 139 mld Volkswagen. Wartość start-upu zajmującego się produkcją aut elektrycznych to już prawie połowa wartości Toyoty (wartej 306 mld dolarów), ale wciąż niewielki ułamek wycenianej na bilion dolarów Tesli.
Po niemieckim koncernie Rheinmetall, także francuski Thales otworzy fabrykę na Ukrainie. Będzie produkować sprzęt wojskowy z najwyższej technologicznej półki.
Każdego dnia w domach i mieszkaniach generowane są olbrzymie ilości śmieci. Wszystkie z nich powinny trafić do odpowiednich pojemników. Choć zasady segregacji są dość proste, w niektórych przypadkach mogą pojawić się wątpliwości. Gdzie wyrzucić woreczek po ryżu?
W Stanach Zjednoczonych każdego dnia używa się pół miliarda słomek – tak wynika z bardzo luźnych szacunków. Największym nabywcą jest rząd federalny, który kupuje więcej słomek niż jakakolwiek inna grupa w USA. Słomki są używane w parkach narodowych, budynkach federalnych i ambasadach, między innymi.
TikTok jest ponownie dostępny w amerykańskich sklepach z aplikacjami Apple i Google po tym, jak prezydent Donald Trump odroczył wprowadzenie zakazu chińskiej platformy mediów społecznościowych do 5 kwietnia.
Polska negocjuje zakup okrętów podwodnych w ramach programu Orka. Stany Zjednoczone szykują nowe cła, które mogą objąć Unię Europejską. Tymczasem rząd przedstawił nowy program mieszkaniowy, który wyklucza deweloperów i fliperów.
Zaawansowany technologicznie podgrzewacz zapobiega osadzaniu się lodu na soczewkach reflektorów – to pierwsze tego typu rozwiązanie, które teraz zostało objęte patentem przez amerykańską firmę Rivian produkującą elektryczne SUV-y i pickupy.
Grupa Volkswagen i Rivian Automotive ogłosiły oficjalnie połączenie sił. Niemcy zainwestują olbrzymie kwoty w wykupienie połowy udziałów.
Według doniesień mediów amerykański producent Rivian ma dopłaca do każdego wyprodukowanego samochodu. Teraz marka produkująca m.in. elektryczne pick-upy chce drastycznie obniżyć koszty produkcji.
Lucid Motors to amerykański producent aut elektrycznych, który działa od 2007 roku. Należy do saudyjskiego funduszu inwestycyjnego Public Investment Fund. Firma była uważana, za jedną z tych marek, które miały szansę osiągnąć sukces i odebrać klientów Tesli. Teraz Lucid musi zwolnić część swoich pracowników.
Bilanse kwartalne publikowane w listopadzie przez producentów pojazdów elektrycznych pokazują, że bardzo trudno im osiągać zakładane cele i jednocześnie szybko zużywają rezerwy gotówki.
Tesla zamierza rozpocząć pod koniec 2023 r. w Austin w Teksasie seryjną produkcję Cybertrucka, dwa lata później wobec pierwotnego terminu. Cybertruck miał być pierwszym elektrycznym pickupem na rynku, ale ograł go Ford i Rivian.
Rivian Automobile, producent elektrycznych pojazdów z San Francisco podtrzymuje plany wyprodukowania w tym roku 25 tys. aut. W II kwartale firma miała stratę netto 1,7 mld dolarów.
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sobie dopiero w przypadku awarii albo utraty zasięgu. Nie możemy wtedy dokonać przelewu ani wysłać ważnego maila, innym razem bezskutecznie dzwonimy na numer alarmowy w sytuacji zagrożenia życia. A mimo to, rozbudowa infrastruktury wciąż napotyka w Polsce na przeszkody.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas