Aktualizacja: 22.11.2024 02:17 Publikacja: 06.11.2021 18:30
Foto: Iwona Trusewicz
Minorka - wyspa mała, ale mniej zadeptana; pełna megalitycznych zabytków tajemniczej kultury tajalockiej, 120 plaż ukrytych w głębokich zatokach i spokojnych lagunach szmaragdowo-lazurowego morza, to mniejsza siostra sławnej Majorki i zabawowej Ibizy. Po sezonie to miejsce zaskakuje.
Po pierwsze przez 12 dni wałęsania się po wyspie nie spotkałam Polaków, Rosjan, Japończyków, Chińczyków; tylko kilka razy słyszałam niemiecki.
Wydarzenie Polska Moc Biznesu łączy przedsiębiorców, milionerów, małych przedsiębiorców, korporacje z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i fundacjami. To miejsce wzajemnej inspiracji. W tym roku szczególnie wiele miejsca poświęcimy bezpieczeństwu i sprawom społecznym – zapowiada Artur Beck, pomysłodawca i producent wydarzenia Polska Moc Biznesu.
Spółka kontrolowana przez francuski rząd łamie polskie prawo i naraża polski Skarb Państwa na wielkie straty podatkowe – ostrzega Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Szarą Strefą Gier i Zakładów Wzajemnych „Graj Legalnie”.
Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju. Kongres łączy liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, by wspólnie kreować rozwiązania wspierające gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.
Wioska na włoskiej Sardynii chce przyciągnąć nowych mieszkańców. Po wyborach prezydenckich w USA stawia na Amerykanów rozczarowanych wynikiem głosowania. Domy można kupić już za 1 euro.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Wilno zainwestuje prawie 11,2 mln euro w rozbudowę fabrykę broni Giraites, co podwoi jej moce produkcyjne. W połowie roku rząd podpisał umowę z niemieckim Rheinmetall na budowę nowych zakładów amunicji, a we wrześniu z amerykańskim gigantem technologii obronnej Northrop Grumman International Trading.
O 40 procent spadła liczba nowych rezerwacji hotelowych na Balearach. Turyści wstrzymują się z decyzjami o podróży na Wielkanoc, ale też na sezon letni. Powodem jest wojna w Ukrainie prowadzona przez Rosję.
Zapraszamy dzisiaj (środa, 16 marca) o godzinie 11.00 na transmisję spotkania z przedstawicielami sieci paradorów - niezwykłych hoteli, będących kwintesencją hiszpańskiej tradycji, kultury, gastronomii.
Oddalenie od Europy kontynentalnej i niemal całkowite uzależnienie od transportu lotniczego to główne powody, dla których Wyspy Kanaryjskie mogą najmocniej odczuć gospodarcze skutki wojny w Ukrainie.
Prawie 2,5 miliona turystów zagranicznych odwiedziło w styczniu Hiszpanię, o 40 procent mniej niż przed pandemią. Co trzeci podróżny wybrał się na Wyspy Kanaryjskie, ale dla wielu atrakcyjne były też Katalonia i Andaluzja.
Barcelona, Alicante i Madryt - te hiszpańskie regiony najmocniej odczują brak rosyjskich turystów. Przed najechaniem Rosji na Ukrainę linie lotnicze planowały przywieźć w tym sezonie 123 tysiące gości z Rosji do Hiszpanii. Teraz pewnie już nie dojadą.
Od czwartku 10 lutego noszenie maseczek na zewnątrz nie będzie już w Hiszpanii obowiązkowe.
Z 48 do 24 godzin skrócił rząd Hiszpanii czas ważności wyniku testu antygenowego, potrzebnego turystom do wjazdu do tego kraju.
- Rosja poniesie ogromne konsekwencje gospodarcze, jeśli rozpocznie jakąkolwiek interwencję wojskową na Ukrainie - powiedział hiszpański premier Pedro Sanchez.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas