Japonia zamroziła aktywa Sbierbanku i Alfa Banku

Rząd Japonii zamroził aktywa największego banku Rosji - Sbierbanku, a także największego rosyjskiego banku prywatnego, Alfa Banku w ramach sankcji za inwazję Rosji na Ukrainę.

Publikacja: 12.05.2022 13:10

Japonia zamroziła aktywa Sbierbanku i Alfa Banku

Foto: AFP

Agencja prasowa Kyodo poinformowała, że decyzja rządu w Tokio zmusi japońskie firmy do poszukiwania innych sposobów dokonywania płatności, jeśli będą chciały dalej robić interesy w Rosji i z rosyjskimi podmiotami.

Dodatkowo Tokio zabroni japońskim osobom i firmom dokonywania nowych inwestycji w Rosji, które dałyby im 10 procent lub więcej udziałów. Zakazowi podlegają również pożyczki z terminem spłaty powyżej jednego roku.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Banki
Commerzbank mocno oszczędza. 3300 pracowników w Niemczech straci pracę
Banki
W czwartek ważny wyrok TSUE w sprawie kredytów konsumenckich. Czy ruszy lawina pozwów?
Banki
Rosjanie kupili rekordowo dużo złota, ale kurczą się rezerwy kruszcu w bankach
Banki
Piotr Bujak, główny ekonomista PKO BP: W rządowym planie redukcji deficytu nie ma marginesu na ewentualne szoki
Banki
Mirosław Czekaj, prezes BGK: Priorytetem jest dla nas dynamiczna i konkurencyjna gospodarka