Aktualizacja: 06.11.2024 00:58 Publikacja: 10.03.2022 21:00
Foto: EBI
Jak Europejski Bank Inwestycyjny może pomóc Ukrainie?
Trudno znaleźć słowa, by opisać dramat toczący się za naszą wschodnią granicą. Europejski Bank Inwestycyjny, razem z pozostałymi instytucjami Unii Europejskiej, stanowczo potępiają niczym niesprowokowaną agresję wojsk rosyjskich na Ukrainę. Wszyscy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem odwagi i waleczności naszych ukraińskich partnerów i staramy się pomóc jak tylko możemy. Od pierwszego dnia wojny Grupa EBI jest w stanie szczególnej mobilizacji. Sytuacja rozwija się jednak gwałtownie, a potrzeb jest wiele.
Prezes Europejskiego Banku Obudowy i Rozwoju, Odile Renaud-Basso przyjeżdża do Polski. Będzie to jej czwarta wizyta w naszym kraju. Chce rozmawiać m.in. o roli Polski w odbudowie Ukrainy.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Bank Ochrony Środowiska, jako jeden z pierwszych, podpisał umowę z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym. Kredyty dla MŚP na zielone inwestycje z unijną gwarancją mają być dostępne już od I kwartału 2025 r.
Nazwisko Kseni Judajewej pojawiło się w składzie Rady Wykonawczej Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Nie wiadomo jednak, czy zjawiła się już w Waszyngtonie, gdzie MFW ma swoją siedzibę.
Według danych portalu Downdetector po godzinie dziewiątej klienci Banku Millenium zaczęli mieć problemy z aplikacją banku oraz dostępem online do banku. Nie działały także płatności Blik. Po godzinie 13 bank poinformował o usunięciu awarii.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
ING Bank Śląski nie wypracował w III kwartale rekordowego zysku. Władze banku wskazują na problem przedłużającej się niższej aktywności gospodarczej.
Amerykanie 5 listopada wybierają 47 prezydenta Stanów Zjednoczonych. O urząd walczą obecna wiceprezydent USA, kandydatka Partii Demokratycznej Kamala Harris oraz były prezydent, kandydat Partii Republikańskiej Donald Trump. Prawdopodobnie o wyniku wyborów zdecyduje siedem tzw. wahających się stanów (ang. swing states).
Reuters opublikował wyniki badania exit poll przeprowadzonego wśród wyborców uczestniczących w wyborach prezydenckich w USA przez ośrodek Edison Research.
Donald Trump zasugerował w mediach społecznościowych, że w Filadelfii – mieście znajdującym się w jednym z tzw. swing states – mogło dojść do oszustwa. "Nadchodzi egzekwowanie prawa” – podkreślił republikański kandydat na prezydenta USA.
Sekretarz stanu Nevady wyraził zaniepokojenie dużą liczbą głosów oddanych w wyborach prezydenckich korespondencyjnie, które nie zostały przyjęte ze względu na niezgodność podpisów na kopercie, w której wysłano kartę do głosowania z podpisem w rejestrze wyborców.
Google pracuje obecnie nad rozwiązaniem problemu, który – biorąc pod uwagę trwające w Stanach Zjednoczonych wybory prezydenckie – okazał się być znaczący dla niektórych internautów. Użytkownicy mediów społecznościowych sugerują, że słynna wyszukiwarka celowo pokazuje wyniki, które są bardziej korzystne dla jednego z kandydatów.
Viola Ford Fletcher, najstarsza żyjąca ocalała z pogromu w Tulsie, oddała głos w Oklahomie. Fletcher nie kryje, że głosowała na Kamalę Harris.
Dziennik "The New York Times" informuje o fałszywych alarmach bombowych w lokalach wyborczych na terenie trzech stanów. "Wiele z nich wydaje się pochodzić z rosyjskich domen e-mail" – wskazują władze.
Koalicja Obywatelska powinna w tych wyborach postawić na tego kandydata, który ma większe szanse na przyciągnięcie głosów wyborców Konfederacji i Trzeciej Drogi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas