Agnieszka Niewińska

Najgorsze reklamy – plebiscyt UW

Nagie modelki, dwuznaczne hasła – takie przesłania mają reklamy głównych kandydatów w plebiscycie Chamlet, który organizuje Uniwersytet Wrocławski

Historia PRL: Bracia Kowalczykowie i zamach w Opolu

W nocy z 5 na 6 października 1971 roku w auli Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu wybuchła bomba. Skonstruowali ją i podłożyli bracia Ryszard i Jerzy Kowalczykowie (Przypominamy tekst z października 2011).

20 lat programu "Jaka to melodia"

Muzyczny teleturniej TVP 1 to największy hit lat 1989 – 2009

Polityka w krzywym zwierciadle

"Szkło kontaktowe" od pięciu lat śmieje się z polityków. Niektórzy mają wątpliwości, czy ze wszystkich równo

Niepełnosprawni intelektualnie mogą nauczyć się samodzielności

Wciąż panuje przekonanie, że narodziny niepełnosprawnego dziecka to tylko trud, smutek i nieszczęście. Zdzisława Dzierzbicka przekonuje jednak, że zamiast płakać, warto wyjść do ludzi i nie zamykać własnego dziecka na otaczający je świat. 21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa (data symbolizuje trzeci chromosom w 21. parze, którego obecność jest przyczyną zespołu). Przypominamy tekst z grudnia 2016 roku

Lekomania w Polsce: Polak leczy się sam

Halitoza, zespół niespokojnych nóg, zimne stopy i dłonie. Reklamy farmaceutyczne lansują coraz to nowe dolegliwości. Ale to nie one są problemem Polaków. Są nimi lekomania i znachorstwo.

Renesans robótek ręcznych, których chętnie uczą się dorośli płci obojga

Prababka nauczyła babkę, jak szyć, babka pokazała matce, jak robić na drutach, a matka przeszkoliła córkę w szydełkowaniu – te umiejętności niegdyś przechodziły z pokolenia na pokolenie. Po upadku komunizmu wydawało się, że to koniec epoki robótek ręcznych. Jednak moda wróciła. W niemal każdym większym mieście można znaleźć kurs krawiectwa czy haftowania.

Jan Śpiewak. Rewolucjonista ze Zbawixa

Jan Śpiewak stał się twarzą protestów przeciwko reprywatyzacyjnym przekrętom w warszawskim ratuszu i głównym pogromcą Hanny Gronkiewicz-Waltz. Dla jednych jest ostatnim sprawiedliwym, który walczy o sprawy stolicy i jej mieszkańców. Według innych przypisuje sobie zbyt wiele zasług i gra tylko na siebie.

"Topolówkę" skończyło czterech prezesów TVP

Jaka jest szansa, żeby w ciągu 25 lat aż czterech prezesów TVP było absolwentami tego samego liceum? – Jak jeden do 256 kwadrylionów – twierdzi Jacek Kurski. Przydarzyło się to gdańskiemu III LO im. Bohaterów Westerplatte, popularnie zwanemu „Topolówką".

Panny czyste

Na znak zaślubin dziewice konsekrowane noszą obrączkę. O samym nabożeństwie mówią: „Mąż był, ale nie było Go widać".