Piotr Skwieciński

Ku globalnej Korei

Rządy na całym świecie, próbując zastopować i odwrócić u siebie trend depopulacyjny, ponoszą niemal zawsze porażki. Zanim się jednak wymyśli lek na malejący wskaźnik dzietności, warto się zastanowić, co jest w ogóle źródłem tego globalnego trendu.

Czas przemyśleć, kim ma być polski prezydent

Wybory prezydenckie, poprzez swój polaryzacyjny charakter, to narzędzie wprost doskonałe do wykorzystania w kulturze konfrontacji. Utrzymywanie elektoratów w stanie wojennego napięcia odwraca ich uwagę.

To się zaczęło od XVII wieku

Prof. Andrzej Nowak zaskoczył tą książką swoich wielbicieli. A także przeciwników.

Co dalej z wojną Rosji z Ukrainą? Putin wcale nie musi się zgodzić na ofertę Trumpa

I ekipa Donalda Trumpa, i zachodnia opinia publiczna wydają się być zgodne, że jeśli uda się Ukrainę namówić na ustępstwa, Władimir Putin zgodzi się na zawieszenie broni. Ale właściwie dlaczego miałby to zrobić?

Powstanie Warszawskie. Szanujmy ten błąd

Czy Powstania Warszawskiego mogło nie być? A gdyby nie zaistniało, to jakie byłyby tego efekty?

Piotr musi odejść

Najważniejsze – żeby państwo było takie, w którym nie tylko nikt nie zagrozi władzy teraz, ale w którym wręcz nie ma możliwości, by zagroził jej kiedykolwiek.

Widmo lokalnego lockdownu już straszy

Lockdown uderzy w biznes i lokalne budżety – mówią samorządowcy. Chcieliby odważnych działań, choćby zamknięcia gastronomii dla niezaszczepionych.

Startuje logistyczna platforma cyfrowa PCOL

Ministerstwo Aktywów Państwowych, Giełda Papierów Wartościowych i kilkanaście spółek skarbu państwa utworzą Polskiego Cyfrowego Operatora Logistycznego (PCOL).

Przedsiębiorcy wciąż czekają na plan restartu gospodarki

Przedsiębiorcy przygotowują samoregulacje, które mają chronić zdrowie pracowników i klientów. Apelują do rządu, by rozmawiał z nimi na ten temat.

Piotr Skwieciński. Dlaczego nie zrozumiemy Rosji

"Kompleks Rosji" to książka o problemie, jaki mamy z naszym wschodnim sąsiadem. Nie wiem, czy o jej autorze można napisać, że rozumie Rosję, choć był przecież korespondentem „Rzeczpospolitej" w Moskwie.